Монітори DELL – історія одного “негарантійного” випадку.

Якщо ви плануєте замінити свій старий монітор, або ж придбати новинку від провідної фірми DELL, гадаю, вам буде корисно знати певні деталі щодо їх гарантійного обслуговування.

Я фотограф і, відповідно, велику частину свого робочого часу проводжу за монітором, обробляючи фото. Відповідно є потреба якісно бачити певні деталі і кольори. Коли прийшов час замітити свою стару техніку на більш сучасну і якіснішу, я , керуючись відгуками і порадами, обирав монітор серед модельного ряду фірми DELL.

Мій вибір зупинився на моделі DELL U2515H – це 25-ти дюймовий монітор з розширенням 2560 х 1440. У магазині де я його купував (Дефіс-Львів) його ціна була 9163 грн. До прикладу на «Розетці» – 10299 грн., на «Дешевше» – 10334 грн. Ціна обраної фірми продавця приємно дивувала, тому я замовив у них монітор, який вже через кілька днів забрав з магазину.

Монітор DELL U2515H

Як і очікував якість приємно здивувала, передача кольорів, розміри, чіткість, зручна підставка – усе влаштовувало. Монітор абсолютно виправдовував мої потреби.

Проте вже на 8-й день роботи я побачив одразу два биті пікселі. Простими словами, це були дві чорні крапки, які постійно «світились» на світлих кольорах монітору.

“Битий” чорний піксель

Коли я звернувся у магазин і повідомив про проблему, мені порекомендували звернутись до технічної підтримки, мотивуючи це присутністю коло монітору. Я перетелефонував за номером 0-800-502-03-401, де: «Вас прівєтствуєт Делл. Для общєнія на англійском язикє нажмітє 1, для вибора руского язика нажмітє 2». Вже на початку розмови з оператором, приємна дівчина попросила мене спілкуватись російською, бо вона не розуміє української. Як виявилось контакт-центр, який обслуговує Україну знаходиться в Ізраїлі. Коли ми порозумілись один з одним, і я зміг пояснити причину свого дзвінка, мене попросили сфотографувати товарний чек, індивідуальний номер мого монітору, так званий Service Tag, за яким можна відслідковувати історію свого монітору від моменту створення, і свою домашню адресу та ім’я, яке мало бути написано на стікері і приклеєно до задньої кришки монітору, де описані всі дані про конкретний виріб. Коли я це все зробив, я повинен був скинути інформацію на вказану мені пошту. Проте листи, які я надсилав постійно мені повертались. Я знову перетелефонував в технічну підтримку. Дівчина сказала, що у них проблеми з сервером, і потрібно, аби я надіслав пізніше. Але ні в цей день, ні в наступний листа надіслати було неможливо. Дивно, чому у однієї із провідних світових лідерів в галузі розробки і виробництва комп’ютерних систем компанії протягом 2 діб не працює сервер, який відповідає за прийом листів? Я вирішив не чекати, і перетелефонував знову. На цей раз спілкувався з чоловіком, який одразу спитав чи це білі пікселі чи чорні. Ця інформація стала для мене новою, тому я за допомогою його підказок визначив, що моя проблема це чорні пікселі.

Як їх визначити? У меню моніторів Dell є функція, яка вмикає на моніторі різні кольори, а саме: сірий, червоний, зелений, синій, чорний, білий. Якщо піксель «чорний», його видно на світлих кольорах, на темних він не помітний, якщо ж піксель «білий» його видно на темних кольорах і він світиться постійно. Чоловік мене повідомив, що якщо б в мене був побитим «білий» піксель, це 100% гарантійний випадок, а так як в мене биті «чорні» пікселі, то для настання гарантійного випадку, згідно умов компанії, таких пікселів потрібно аби було не менше 6 (!). Оператор також повідомив, що такі монітори головний сервісний центр по гарантії не приймає! До речі самі продавці у магазині не знали про такі правила, тому можу зробити висновок, що ця інформація якимось чином приховується. І виходячи з ситуації що склалась, я, придбавши недешевий монітор, якому немає і 2 тижнів, повинен був бачити перед очима дві постійні чорні цятки, і чекати поки таких з’явиться ще 4! Тим паче, знаючи, що мій монітор офіційно не підпадає під гарантію.

“Битий” чорний піксель. Приклад на зеленому фоні

Наступного ж дня я відвіз монітор у магазин, де його купував. Продавці дуже неохоче йшли на контакт, мотивуючи все тим же негарантійним випадком (на той момент вони про це вже знали). Але мені повезло у тому, що від моменту покупки не минуло ще 2 тижнів, і згідно статті 9 Закону України «Про захист прав споживачів» я маю право повернути бракований товар. Після довгих суперечок про те, чи це справді бракований товар чи ні, але будучи впевненим у своїй позиції мені вдалось віддати товар у магазин і отримати розписку. Мені сказали, що «нічого не обіцяють», але я наполегливо попросив, аби ми це питання вирішили цивілізовано і по закону.

Через кілька днів мені перетелефонували і повідомили що «сервісний центр дав добро на заміну монітору і ви можете приїхати його забрати». І справді, коли я приїхав, це був інший монітор, перевіривши, ми не виявили неполадок, мені виписали новий товарний чек і нову гарантію.
Але мені була цікава схема як монітор який за словами технічної підтримки «не підлягає гарантії» так швидко і без повторних суперечок замінили на новий? Купили за свої гроші? Наврядчи.

Тут я почав вже своє власне маленьке розслідування. На офіційному сайті компанії Dell є опція, яка дозволяє за унікальним номером кожного конкретного виробу перевірити його історію. Ось пряме посилання: http://www.dell.com/support/home/ua/ru/uadhs1?app=warranty&~ck=mn

Ввівши номер свого старого монітору, я помітив, що даних по цьому монітору немає, тобто його на гарантію не передано. Це логічно означає, що монітор далі України не виїхав. Тоді я почав шукати офіційні сервісні центри в Україні. Головного офіційного сервісного центру з фактичною адресою немає, а шукаючи контакти на сайті, вас направляє на форму, яку потрібно заповнити і відправити. Проте у вільному доступі в інтернеті є велика кількість офіційних авторизованих сервісних центрів – аж 338! http://servicecenter.com.ua/c-notebook-dell.html Зокрема у Львові – 13! Вгадати у який з них відправили мій монітор – нереально. А якогось головного з них не існує. Відповідно, що сталось з моїм старим монітором – загадка. І як працює схема теж невідомо.

Сторінка гарантійної перевірки продукції

Можу припустити, що у моєму випадку мене врятувало те, що з дня покупки не минуло 14 днів. Відповідно це питання «закрили» на місцевому рівні. Але тут же ставлю собі питання: а що б було якби у мене трапилась така ситуація після 2 тижнів від дня покупки? Мабуть я би чекав, поки вискочить ще 4 битих пікселі.

До слова.
У мого товариша такий самий монітор як в мене, який у користуванні вже рік. Придбав він його у тому ж магазині де і я. І фактично водночас з моїм дефектом у нього з’явився свій недолік – білий вертикальний засвіт у правому нижньому куті монітору. Він його теж віддав у магазин, оформили по гарантії. Через два тижні до нього телефонують з магазину і повідомляють, що його монітор відремонтували (!).

Вже коли мій товариш привіз його додому, ропакував і помітив що це не його монітор! Перевіривши Service Tag він переконався, що це інший монітор. Провівши ту ж операцію з введенням серійного номера на офіційному сайті, він побачив, що його «новий» монітор офіційно списаний! Цю ж інформацію підтвердили в технічній підтримці по телефону. Ба більше, той монітор який він здавав по гарантії в офіційний сервісний центр не поступав.

Після повторного звернення у магазин, продавці були здивовані, і пояснювали все тим, що вони нічого не знають, бо віддають монітор в авторизований сервісний центр у Львові, а куди, навідріз відмовлялись говорити. Загадок все більшало.

Монітори фірми Dell справді якісні, хороші і надійні, а від випадків неполадок не застрахований ніхто. Але дивує інше, що змушує поставити перед собою кілька запитань:

  • Чому при продажі моніторів Dell ні продавці, ні сама компанія не зазначають чи приховують інформацію про «білі» та «чорні» пікселі і їхню допустиму кількість для настання гарантійного випадку?
  • Чому в Україні немає єдиного сервісного центру обслуговування, але є аж 338 авторизованих точок ремонту?
  • Чому в Україні, де за офіційними даними клієнтами компанії є більше 100 корпорацій, зокрема Національний банк України, Центральна виборча комісія, Укрзалізниця немає контакт центру підтримки з україномовними операторами?
  • Чому немає україномовної версії сайту?
  • Чи може покупець бути застрахованим гарантією у випадку неполадки, і які ще підводні камені приховує Dell?
  • У якому магазині купувати техніку компанії Dell і чи буде зворотній контакт з продавцями у випадку неполадок?

 

Як користувач монітору Dell я можу радити цю техніку для використання, але перед покупкою дайте собі відповіді на питання поставлені вище, аби бути певними і не витратити свої кошти намарно.

 

Мітки: , , , , , , ,