Як заробляти в Інтернеті: соціальні мережі VS Google AdSense

Професія “блогер” останнім часом набуває все більшої популярності, адже це не тільки можливість займатися улюбленою справою й ділитися нею зі світом, а ще й чудовий шанс мати як додатковий дохід, так і зробити це своїм основним доходом. Давайте розглянемо основні способи заробітку в Інтернеті та порівняємо їх ефективність.

“Коли блогер має уже 1000 підписників, йому починають пропонувати рекламу по бартеру. Зазвичай, це чохли на телефон, скраби, кава… Тобто ті продукти, які не є дорогими. Після 10 тисяч підписників надходять вже цікавіші пропозиції. Дехто навіть з аудиторією у 10 тисяч фоловерів бере гроші за рекламу. Також часто запрошують пообідати в кафе за відгук. Згодом починають присилати одяг, дорогу косметику, годинники. Усе залежить від того, яка у блогера аудиторія і активність. На це звертають увагу рекламодавці, яким потрібна реклама. Блогери беруть гроші за пост, ціну кожен сам собі вигадує, зазвичай від 200 грн, а найбільшу ціну навіть не можу назвати – не знаю, часто і в доларах беруть оплату за рекламу. В Україні цілком можливо заробити за 1 пост 1000 грн.“, – розповідає інстаграм-блогер Катя Косів.

Можна зробити висновок, що блогерство дає чимало переваг, а тому давайте розглянемо основні способи заробітку в соціальних мережах:

 

Реклама

Найпростіший і найочевидніший спосіб – це реклама. Ціна залежить від розміру акаунта,  аудиторії, якості контенту, виду контенту, частоти публікацій і т.д. Зазвичай серйозні пропозиції починають надходити, коли  аудиторія становить бодай 10 тисяч.

Також можна зареєструватися на біржах реклами і звідти брати пропозиції. Існує також можливість співпраці із піар-менеджерами/піар-компаніями, які виступають посередниками між рекламодавцем та блогером. Підписавши контракт, деякі популярні акаунти виходять на стабільний заробіток – 500-2000 доларів в місяць.

Спочатку вам пропонуватимуть рекламу на бартерній основі та згодом, з ростом аудиторії, ви сміливо можете брати гроші за публікацію рекламної продукції у своєму акаунті. Деякі відомі блогери в Україні отримують в день 20-30 пропозицій щодо реклами.

 

Партнерські програми

Цей спосіб передбачає використання афілійованих посилань. Ви отримуєте гроші за кожну людину, яка перейшла по вашому посиланню.
Наприклад, ви розповідаєте про якийсь продукт у своєму профілі, ви прямого стосунку до нього не маєте і не співпрацюєте з брендом, але  зате діє партнерська програма. Такий підхід часто використовують в сіткових компаніях. Для цього вам потрібно зареєструватися на майданчику партнерської мережі, далі  вибираєте  товар,  що найбільше підходять для вашої аудиторії й вам надають індивідуальне посилання на сайт з описом продукту. Далі ви викладаєте рекламний пост з посиланням в своєму акаунті, очікуючи покупок цього товару, за якими ви можете стежити в особистому кабінеті на сайті партнерської мережі.

 

Консультації/коучінг

Якщо ви блогер-експерт у певній галузі, то можете зацікавлювати аудиторію якісним контентом – вам підійде монетизація свого блогу з продажів особистих консультацій, тренінгів і т.д. Наприклад, якщо ви економіст/юрист/стиліст і ведете свій акаунт на цю тематику, то згодом зможете продавати свої консультації, допомагаючи людям, які некомпетентні у цих питаннях.

 

Інформаційні продукти (курси, вебінари)

Ще один спосіб монетизації, схожий на попередній, але все відбувається онлайн. Тут продається не консультація для однієї конкретної людини, а цілий курс – з всією інформацією щодо висвітленої теми. Наприклад, ви ведете акаунт про SMM і продаєте курс “Основи SMM”.

 

Виступи  (лідер думок, експерт)

Ви можете отримувати гонорар за виступи на заходах, майстер-класах як експерт, якщо ораторська майстерність – ваша сильна сторона.

 

Обличчя бренду, колаборації

Цей спосіб підійде тим, чиєю сильною стороною є виробництво контенту і розуміння концепції конкретного бренду. Бренди часто готові співпрацювати з блогерами, запрошуючи їх на зйомки та роблячи спільні колекції.

 

Продаж своїх товарів/бізнесу

Маючи успішний профіль у соцмережах, ви можете почати заробляти на продажі власних товарів і послуг, які стосуються тематики вашого акаунту. Наприклад, ви ведете акаунт про заняття спортом, а згодом випускаєте власну лінію спортивного одягу.

 

Google Adsence

В соцмережах ми не можемо впливати на контекстну рекламу, адже вона контролюється їхніми власниками і заробляють на ній відповідно лише вони. Ось тут проявляється перевага персональних блогів, де ми можемо виступати посередником між рекламодавцем і аудиторією та  ще й отримувати за це дохід.

Одним із найбільш відомих способів згенерувати дохід в мережі є контекстна реклама Google Adsence. Google AdSense – це сервіс контекстної реклами від Google. Програма автоматично розміщує на веб-сайтах текстові та графічні оголошення, які підходять по контексту вашому блогу. Власники сайтів, що розміщують рекламу, отримують дохід за переходи відвідувачів за посиланням і за  покази реклами.

Оформлення таких оголошень ви можете відредагувати, щоб воно підходило до вашого сайту за графічним наповненням. Google відслідковує чим ми цікавимося у мережі, які сайти відвідуємо, які слова вводимо у пошуку, тому автоматично вашим читачам, на основі зібраної про них інформації, пропонують ті продукти, які можуть їх зацікавити, а отже вони захочуть перейти за посиланням. Ця реклама оплачується рекламодавцями, а ви, як власник сайту, можете розмістити цю рекламу в себе. Кошти Вам нараховуються після кожного переходу за лінком.

Чим більше контенту і трафіку у вас буде, тим вищі будуть заробітки. Експерти радять починати використовувати Google Adsence, якщо у вас на сайті є щонайменше 20-30 постів та не менше ніж 500 унікальних відвідувачів в день.

Для того, щоб використовувати Google Adsence вам потрібно використовувати для блогу один з цих варіантів:

– Власний домен та хостинг;
– Платну підписку у WordPress (від 8,25$ в місяць);
– Блог на Blogspot.

Орест Зуб, український блогер та мандрівник, поділився своїм досвідом  використанням Adsence.

“Порівнявши різноманітні показники, я зрозумів, що можливість заробітку з Google Adsence така:  зі ста відвідувачів на день в середньому можна розраховувати на 1 долар. Це означає, що варто добре розкрутити свій сайт, щоб непогано заробляти лише з Google Adsence. Навіть маючи сайт з 1000 “уніків” щодня, не варто розраховувати більш як на 10 доларів на день (за сприятливих умов). Тому не розраховуйте робити стартап з огляду на заробіток лише за допомогою Google Adsence. Я розумію, що це спокусливо і здається чудовим шляхом, але, на жаль (або, на щастя), реальність інша. Саме тому я почав просувати свої активні послуги та продукти”.

Варто пам’ятати, якщо ви хочете, щоб пошукові системи і відвідувачі сприймали ваш сайт серйозно, вам потрібно бути справжнім власником вашого сайту. Тобто не користуватися безкоштовними хостингами. Інша проблема безкоштовних хостингів полягає в тому, що вони можуть видалити ваш сайт без попередження.

Якщо на вашому сайті буває менше ніж 500 відвідувачів у день, то вам буде дуже складно що-небудь заробити за допомогою AdSense. Потрібно розуміти те, що лише мала частина відвідувачів (1-2%) переходить за оголошеннями, тому якщо на ваш сайт заходять 500 осіб в день, то це приблизно принесе вам 5 кліків по оголошеннях. Комісія, яку ви будете отримувати за кожен клік, залежить від того, скільки рекламодавці платять Google за конкретне оголошення. Ви будете заробляти частку з цієї суми. Виплати можуть варіюватись від двох центів до 14 $ за клік.

Отже, для того, щоб заробляти в Інтернеті, потрібно добре попрацювати над залученням аудиторії та просуванням власного блогу.

Мітки: , , , , , , ,