«Щасливі та закохані» – дві книги, одна доля….


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/penall/penall.net/wp-content/themes/Divi/single.php on line 124

Відгук на книги Аньєс Мартен – Люган: «Щасливі люди читають книжки і п’ють каву» та «Закохані в книжки не сплять на самоті».

«На одному подиху» – це про книги Аньєс Мартен – Люган. Моє знайомство із творчістю цієї французької письменниці відбулось після прочитання книги – «Щасливі люди читають книжки і п’ють каву». Кілька годин, один вечір – книга «готова». Склалось враження, що я не читала книгу, а просто переглянула звичайну мелодраму. І в тому щось є, – читаєш, відпочиваючи.

Сюжет – «без спецефектів». Звичайна життєва, сумна історія жінки, яка в один момент втратила все. В автокатастрофі загинув її чоловік і маленька донька. Як жити далі, і чи є зміст? Сум, біль, депресія – це все, що залишилось.

Після року самотності в своїй квартирі, жінка вирушає в Ірландію – країну спокою і дощу. Тут вона починає вчитись жити заново, відчувати, бачити й кохати. Тепла зустріч ірландців – сімейства Еббі та Джека допомагають їй оговтатись. Холодне морське повітря і тиша – впорядковують думки. Тут, у маленькому містечку вона знайомиться з відлюдкуватим фотографом. Виникає симпатія, але вона розуміє, що ще не готова впустити його у своє життя і втікає назад до Парижа, до своїх «Щасливих людей»….

Життя – довге і складне, комусь щастить, а когось робить сильним. Але всім нам потрібне щастя, навіть в дрібницях, таких як прочитати хорошу книгу і випити кави….

Маленька кав’ярня на розі Парижу – «Щасливі люди». Тут знайшла свій прихисток і розраду його власниця Діана. У неї тут все: спогади про коханого чоловіка, маленьку доньку і друг Фелікс, який завжди поруч. Після повернення з Ірландії, вона починає відроджувати свій бізнес, але спогади не дають спокою, але чи надовго? Про це ми дізнаємось вже в другій книзі «Закохані в книжки не сплять на самоті».

Дві книги – одна історія звичайної француженки, яка хотіла бути просто щасливою. Безтурботне життя швидко змінюється на трагедію. Втрата близьких людей – змушує її швидко подорослішати, взяти все в свої руки. Як жінці, яка все своє життя мала опору, стати сильною і віднайти сили жити далі? Але час лікує рани душевні, моральні… Змушує кожного ранку відкривати очі, пити каву, курити цигарки та жити… Заново дивитись на світ, вловлювати запахи, відчувати інших людей. Життя йде і хто сильний дає собі зі всім раду, але біль від втрати дорогих людей залишається назавжди. Він не зникне ніколи, і дасть про себе знати одної темної ночі, одного світлого дня.

Життя Діани – продовжується. Але одного дня все змінюється, коли до кав’ярні заходить Олів’є. Чоловік відразу симпатизує Діані. Вони знайомляться, починають звикати один до одного, з’являється тепло, довіра, закоханість…Починають будувати плани на майбутнє. Але десь глибоко в душі, Діана сумує за Ірландією. І все б нічого, але одного вечора в Парижі, на виставці вона зустрічає Едварда, фотографа, який колись спробував перевернути її життя з ніг на голову…. Що робити, чи залишитись з Олів’є, який так піклується про неї, чи кинутись в обійми до справжнього ірландця, і з головою зануритись у кохання?…. Доля… все вирішує доля і страшний діагноз Еббі, яка колись так тепло прийняли Діану в Ірландії, і яка стала для неї майже донькою….

Що буде з «Щасливими людьми», і взагалі чи впорається Діана з новим випробуванням?….

 

Я повернулася здалеку. Ми всі повернулися здалеку. Нам, горопахам, яких добряче потовкло життя, пощастило створити щасливу родину, і в нас усе добре…. Прихопивши каву, вийшла на терасу і підійшла до чоловіка, задля котрого билося моє серце і з ким я ділила геть усе на світі й навіть більше. Наші погляди зустрілися, і я лагідно і звабливо всміхнулася йому.

Рекомендую прочитати ці книжки, коли хочеться не думати ні про що, а просто заглибитись у “чуже життя”. Сюжет не обтягує, не потрібно запам’ятовувати імена багатьох героїв, їх тут не так вже й багато. Можна з легкістю читати та відкладати на потім, ви все одно пам’ятатимете сюжет, або погортаєте кілька сторінок назад. Думаю, в майбутньому за сюжетом цієї книги зможуть зняти легку мелодраму, яка сподобається, особливо жінкам……

Будьте щасливими і закоханими….

Автор

Аньєс Мартен – Люган – французька письменниця.   Першу книгу «Щасливі люди читають книжки і п’ють каву» авторка опублікувала у 2016 році на сайті Amazon власним коштом. Серед читачів книга набула неабиякої популярності, і її було перекладено багатьма мовами.
У 2015 році, на прохання читачів, у світ виходить продовження роману «Щасливі люди читають книжки і п’ють каву» – «Закохані в книги не сплять на самоті».