“Міф”

“Розпливуся в Тобі! І вічно житиму…”

8 лютого у Всеукраїнський прокат вийшов документально-біографічний фільм про Василя Сліпака під назвою «Міф». Кінострічка, що була знята Леонідом Кантером та Іваном Яснієм, розповідає нам історію надзвичайної людини: соліста Паризької опери з феноменальним голосом, волонтера та воїна з позивним Міф, котрий віддав своє життя на Сході України 29 червня 2016 року.

У фільмі поєднуються дві сюжетні лінії.

Перша – це архівні відео з Міфом (концертні та приватні), а також інтерв’ю з друзями, побратимами, викладачами, наставниками та екс-коханою героя.

Друга лінія – це казка Джанні Родарі «Джельсоміно в країні брехунів» про хлопчика, який володів унікальним голосом, що помагав йому боротися проти ворогів. Головним оповідачем у стрічці є брат Василя Сліпака.

Важко описати свої емоції під час перегляду «Міфу», але я спробую. Це суміш гордості за таких людей та смутку за ними, захоплення оперним співаком з кулеметом і люті на винуватців у його смерті. Опісля кінострічки, здається, що ти був знайомий з Василем все життя, що втратив свого далекого друга. Ми дивимося розповідь про людину, котра, як і всі ми, жила, любила, сміялася…

Також у фільмі порушується питання: «За що боровся? За що загинув?».

У когось ці питання стають приводом для роздумів, а хтось може одразу дати відповідь… Одне ми знаємо напевне: Василь Сліпак знав, в жертву чому він віддає своє життя і свідомо поміняв всі сцени світу на бліндаж, окоп та кулемет.

 

Герої не вмирають!
Мітки: , , , ,