Гегемони світового біатлону

Біатлон вражає своїх вболівальників неймовірними результатами їхніх кумирів. У понеділок,12 лютого, відбулися обидві гонки переслідування у рамках 23 Зимових Олімпійських ігор.

Золотий дубль зробила Лаура Дальмаєр, яка стала дворазовою олімпійською чемпіонкою. Титулована німкеня здобула тріумф у спринті та у гонці переслідування. Спортсменка ще раз показала свою ідеальну стрільбу та чудову фізичну підготовку. Лаура Дальмаєр зробила лише один промах на лежці і всю гонку трималася серед лідерів (0+1+0+0). На останнє коло гонки німкеня вийшла сама, тож володар золота визначився заздалегідь.

За друге та третє місце на п’єдесталі велася запекла боротьба до самого фінішу. Срібною призеркою стала Анастасія Кузьміна, яка випередила свою суперницю на 0,2 секунди. Зараз вона посідає друге місце у загальному заліку Кубка світу та є однією з найшвидших біатлоністок у цьому сезоні. Проте Анастасія Кузьміна має певні проблеми зі стрільбою – у гонці переслідування вона зробила аж 4 постріли «у молоко» (0+1+2+1), програвши 29,4 секунд лідеру.

«Бронзу» Олімпіади-2018 отримала Анаїс Бескон із Франції. Досвідчена біатлоністка показала чудову стрільбу (0+0+1+0) та хорошу швидкість. Лише доля секунди відділила її від другої сходинки п’єдесталу.

Українки не змогли порадувати своїх вболівальників. На старт гонки переслідування вийшли Віта Семеренко та Анастасія Меркушина. Дівчата не змогли впоратись з вітром на стадіоні і зробили неприпустимі для себе помилки. Віта могла боротись за високі місця у гонці, але 4 неточні постріли не дозволили біатлоністці досягти прогресу (2+1+1+0). Тож українка фінішувала на 18-ому місці. Настя Меркушина відправила одразу 5 куль повз ціль (0+2+2+1) і закінчила гонку 46-ю.

Чоловіча гонка видалась не менш цікавою для фанів біатлону. Нарешті свою першу перемогу на Олімпіаді-2018 здобув титулований Мартен Фуркад. Протягом цілої гонки переслідування він був у десятці найкращих, та лише після третього вогневого рубежу йому вдалося випередити суперників та з кожним кілометром додавати все більше і більше часової переваги. Француз продемонстрував хорошу стрільбу (1+0+0+0) та швидкий хід по трасі. На фініші біатлоніст ще мав досить часу, щоб завершити гонку з національним прапором.

Найближчими переслідувачами Мартена Фуркада були одразу кілька спортсменів: Бенедікт Долль, Себастьян Самуельссон, Зімон Шемпп, Тар’єй Бьо та олімпійський чемпіон спринту Арнд Пайфер. Через сильний вітер, що панував на останньому вогневому рубежі, багато біатлоністів зробили неточні постріли. Лише німець Бенедікт Долль та Себастьян Самуельссон змогли закрити всі мішені.

Між ними велася боротьба за срібну нагороду, яку отримав молодий швед. Себастьян Самуельсон зробив лише один промах у гонці (0+0+1+0), знайшов у собі сили та зміг обійти досвідченого суперника. Німецький спортсмен теж не закрив однієї мішені (0+1+0+0) та став бронзовим призером на Олімпіаді-2018.

На жаль, українці не змогли показати прогресу після спринту. Дмитро Підручний програв Мартену Фуркаду майже чотири хвилини і фінішував на 34-їй позиції. Наш біатлоніст продемонстрував незвичну для себе стрільбу (1+0+2+1). Артем Прима зробив аж шість неточних пострілів (1+1+2+2) та завершив гонку 38-им. Ще один представник України на Зимовій Олімпіаді-2018 Сергій Семенов п’ять разів вистрілив повз мішень (1+0+2+2) та прийшов на фініш 49-им.

Уже в середу на вболівальників біатлону чекає жіноча індивідуальна гонка на 15 кілометрів.
Мітки: , , , , , , ,