Рідна мова лікує! – Теорія професора медицини

Українці мої! Як гірчать мені власні слова…
Знаю добре, що й вам вони теж – не солодкі гостинці.
Але мушу казати, бо серце, мов свічка, сплива,
Коли бачу, як люто себе зневажають вкраїнці.
Українці мої! Дай вам Боже і щастя, і сил.
Можна жити й хохлом, і не згіркне від того хлібина.
Тільки хто ж колись небо нахилить до ваших могил,
Як не зраджена вами, зневажена вами Вкраїна?..

Віктор Баранов. “До українців”

21 лютого разом з усім світом відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Про утиски щодо української написано вже чимало. Складено докладні хронологічні таблиці, в яких ретельно відстежено, коли та який цар видав черговий емський указ… Можливо, вже час українцям перейти від невтішних нарікань на лиховісну долю до конструктивних дій.

Цікаві дослідження провів луцький лікар Олександр Харченко. Його доповідь на симпозіумі у Варшаві стала сенсаційною. Про що йдеться? Деякий час медик працював у Польщі. Уявімо собі, що от приходить до нього людина з проблемами постави, болю в колінах, підвищеним артеріальним тиском, а лікар Харченко пропонує їй… почитати рідною мовою свого класика, Адама Міцкевича.

Медик стверджує, що одужання таких хворих відбувалося буквально на його очах. Взагалі, Олександр Харченко започаткував окрему науку – сенсфізіологіку, головні засади якої подає такою тезою:

спілкуйтеся українською в Україні, польською – у Польщі, німецькою – у Німеччині, і ви здобудете перемогу над своїм діабетом, раком, забудете про серцеві напади та гіпертонію…

На підтвердження своєї теорії лікар долучає фізику разом з анатомією та фізіологією людського тіла. Справді, людина – єдина істота, здатна утримувати вертикальне положення за тої неймовірної швидкості та вібрації, з якою обертається наша планета в Космосі. Так от, утримання голови (та й усього тіла) в такому стані потребує злагодженої роботи багатьох м’язів та нервових імпульсів.

Україна, Польща, Німеччина, Японія вібрують кожна у свій спосіб, на це відповідають мешканці цих країн: їхньою вертикальною вібрацією створюється відповідна мова, специфічна для кожної території.

Цікаво: вібрації усієї планети відчуває під’язикова кістка людини, яка розміщена в горлі, а за формою нагадує підкову. Ще давні китайці помітили зв’язок цієї кістки з усіма м’язами організму. Їхні цілителі стверджували: язик – друге серце, мова – рух душі.

Італійці спілкуються дуже швидко, бо цього вимагають збільшені вібрації їхнього «чобітка». Британці ковтають слова через постійні тумани, отож доводиться берегти легені…

Мовні апарати українців і росіян – різні, тому «російськомовні» українці чинять подвійну шкоду: калічать російську мову й вивертають свій язик, а разом з ним – серце і все тіло, що з’єднані тією ж під’язиковою кісточкою…

Отже, хвороба приходить, коли є втручання до природної передачі інформації від під’язикової кісточки до м’язової системи. Людина, яка вивертає свій язик, калічить серце й тіло. Відповідно, на думку Олександра Харченка, для лікування багатьох хронічних захворювань необхідно просто співвібрувати зі своєю рідною землею: говорити українською в Україні, французькою – у Франції, японською – в Японії …

Ще в давнину спостерігали, як перев’язування ділянки під’язикової кісточки викликало миттєву смерть. “Коверкання” ж мови призводить до спазмів цієї ділянки та хвороб, здатних захопити людський організм повністю. Бачимо: висновки лікаря Олександра Харченка доволі несподівані, можливо, вони чекатимуть на подальше наукове підтвердження. Проте вже тепер зрозуміло: його поради не вимагатимуть додаткових рядків у бюджетних статтях. Отже, справа лише за покликом серця й розумовими зусиллями кожного з нас!


 

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

Усі видання запитуйте у відділі читальної зали Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва (вул. Шевченка, 63: поруч зі стадіоном ім. Юрія Гагаріна).

Баранов В. До українців / В.Баранов // Позакласний час. – 2011. – № 12. – С. 15-16.
Поетичні рядки, що стали відомою патріотичною піснею.

Баранов В. До українців / В.Баранов // Шкільний світ. – 2013. – № 19. – С. 30-31.
Слова популярної у 1990-х рр. патріотичної пісні.

Баранов В. До українців / В.Баранов // Гарт. – 2015. – 30 лип. – С. 2.
Наведено слова геніального вірша, що перетворився на патріотичну пісню.

Гнатенко-Гулик С. Зустрічі з Караванським та Ніною Строкатою / С.Гнатенко-Гулик // Літературна Україна. – 2017. – 19 січ. – С. 7.

Івашків В. Олекса Різників і… Китай / В.Івашків // Літературна Україна. – 2017. – 2 берез. – С. 6.
До 80-річчя Олекси Різниківа – талановитого українського поета, прозаїка, публіциста, мовознавця з активною патріотичною позицією.

Кракалія Р. З рідною мовою – довгі літа / Р.Кракалія // Літературна Україна. – 2017. – 2 берез. – С. 6.
Про Олексу Різниківа – мовознавця, який самотужки виконує роботу, що під силу цілому інституту чи принаймні інститутському відділу. Віншування з нагоди 80-річного ювілею українського письменника та колишнього політв’язня відбулося в Золотій залі Одеського літературного музею.

Лук’яненко Л. Святослав Караванський / Л.Лук’яненко // Літературна Україна. – 2016. – 22 груд. – С. 2.
Про видатного мовознавця, поета, двічі репресованого, що пробув у таборах ГУЛАГу майже 31 рік, але лишився незламним і помер непереможеним (24.12.1920 – 17.12.2016).

Печерська Т. Оздоровлює та подовжує життя… рідна мова / Т.Печерська // Здоров’я і довголіття. – 2017. – 10-16 січ. – С. 5.
Про закономірності, виявлені луцьким медиком Олександром Харченком: нешанобливе ставлення до рідної мови скорочує життя.

Різників О. Караванський лишається з нами / О.Різників // Літературна Україна. – 2017. – 19 січ. – С. 6.
Про видатного українського мовознавця, що 7 днів не дожив до свого 96-річчя та майже 31 рік провів у тюрмах і таборах.

Різників О. Чим українська мова багатша за інші ? / О.Різників // Літературна Україна. – 2016. – 22 верес. – С. 5; 6 жовт. – С. 9; 13 жовт. – С. 9; 20 жовт. – С. 9; 27 жовт. – С. 7; 10 листоп. – С. 9; 17 листоп. – С. 9; 24 листоп. – С. 9; 1 груд. – С. 9; 8 груд. – С. 14; 15 груд. – С. 14; 22 груд. – С. 10; 29 груд. – С. 9.

Наведено фрагменти книги «Спадщина тисячоліть: українська мова. Чим вона багатша за інші?»

Мітки: