Воно того варте. Кілька думок про самооцінку

Чи доводилось вам бачити, як із насінини за одну ніч виростало дерево? Самооцінка також росте дуже повільно. Стара народна мудрість вчить: якщо ви самі себе цінуєте низько (недорого, дешево), то світ не запропонує ні копійки більше. Набридло змітати пил з дешевих сувенірів? Міняйте ставлення до себе!

Самооцінка подібна до саду. В одних це запашні дерева мигдалю, вишні, абрикоса; в інших – квітучі кущі і рівно підстрижені газони; у третіх – просто ділянка землі, на якій клаптями росте трава й лежить купа каміння. Навіть якщо ваш сад дуже близько до останнього варіанту, ніколи не пізно все змінити. Якщо ви не знаєте досвідченого садівника, якому могли б довірити свої володіння, беріть в руки заступ, граблі і секатор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виховати не хлопчика, а чоловіка

Для початку потрібно викопати всі бур’яни-сумніви і викорчувати чагарники комплексів, потім обрізати гіллячки старих дитячих страхів. Купу вкритих мохом образ також краще вивезти за межі ділянки – їм там не місце. Ґрунт готовий? Якраз час висадити нові починання, хороші думки, добрі справи.

Всі вони обов’язково зійдуть, виростуть і розквітнуть, але потрібно запастись терпінням і щоденно доглядати сад. Як? Критика нікому не йде на користь, а ось похвала є чимось подібним до дорогоцінної вологи для всього, що росте на землі. Хваліть себе за пробіжку зимовим парком, за чергову прочитану книгу, похід в театр, за яблучний пиріг з корицею… Не шкодуйте гарних слів: «я талановита», «я терпляча», «я все можу». Така підтримка дуже потрібна, коли ми беремось за щось вперше і коли не все вдається так, як хочеться.

Тіште себе подарунками – це також корисно для самооцінки. Чашка запашної кави з круасаном, книга улюбленого автора, сукня бажаного сливового кольору, майстер-клас з вокалу – подарунком може бути будь-що. Головне – прислухатися до себе: чого ще хочеться саме тепер?

Звичайно, за одну ніч на голому пустирі не виросте сад, навіть якщо ви будете обробляти землю, не знаючи втоми. Потрібні не тільки сили й час, але й підтримка близьких. Любов до себе – річ дуже крихка. Без визнання  оточення вона не росте. А переконати їх у тому, що ми гідні уваги – набагато легше, якщо гніву, люті, грубості немає в нашому житті. Вони вже в минулому, їх неможливо виправити. Тому не думайте про них. Краще зосередити увагу на майбутньому, де всього лише одне правило: люди будуть вас цінувати якраз настільки, наскільки ви самі себе цінуєте.

Мітки: