Коли Facebook знає про вас більше, ніж рідна мати

Щодня ми  користуємось цією популярною соцмережею, спілкуємось із друзями, ділимось своїми емоціями, враженнями, світлинами або навіть відео. Але ви ніколи не замислювались, скільки ця соцмережа викачує інформації з вашого пристрою? Ні? Тоді саме зараз час дізнатись про це.

Для когось це не буде великою сенсацією, а для когось справжнім шоком стане те, наскільки добре вас знає Facebook. Запевняю, що у деяких випадках він знає про вас  більше, ніж близькі люди або й навіть рідна мати.

Facebook надає можливість завантажити “всю” інформацію, яку він про вас має.

Певний, що соцмережа надає далеко не весь потік інформації, якою володіє, але й цієї мені вистачило, щоб неприємно здивуватися. Щоб отримати цей архів інформації, вам треба зробити такі дії: зайти у Facebook, звернути увагу на шапку сторінки, де зображені глобус і знак запитання, поруч є стрілочка вниз. Необхідно натиснути на неї та зайти у “Налаштування”. У розділі “Загальні” є опція “Завантажити копію ваших даних із Фейсбук”. Потім введіть свій пароль в цілях безпеки і приблизно за годину-дві вам прийде “імейл” з посиланням для завантаження вашого файлу з архівом. Це буде ZIP-файл. Його треба розпакувати. У теці буде файл index.html. Відкриваєте його. І будете шоковані!

Спершу ви бачите вашу особисту інформацію: ім’я, прізвище, дату народження і так далі.

Але потім переходите в розділ “Контактні дані” і там  знайдете контактні дані з  телефонної книги, тобто всі номери, які записані у вашому телефоні. Facebook володіє цією інформацією, ба навіть більше – в цьому списку є й такі номери, які ви могли видалити, а ось Інтернет-гігант не видалив. А ще там є інформація про те, з ким ви говорили телефоном, скільки часу, коли, як часто, які смс відправляли й отримували. Щоправда, зміст текстових повідомлень в архіві не вказаний, але я впевнений, що Facebook знає і це.

Тож Facebook володіє набагато більшим обсягом інформації, ніж нам розповідають. Можна лише здогадуватися, для чого це робиться. Можливо, для запобігання тероризму. Але для цього є спецслужби. Просто знайте: Facebook is watching you!

Напевно, ми вже просто змирились із тим, що у наш особистий простір постійно підглядають.

Мітки: