Таємнича «Тринадцята казка» Діани Сеттерфілд

Роман талановитої письменниці Діани Сеттерфілд став справжньою сенсацією, світовим бестселером, «другим диханням» англійської літератури. Від цієї книги просто неможливо відірватися, бо передбачити, що буде далі, украй важко. Авторка уважно й прискіпливо описує кожну деталь (навіть якщо вам вона здається незначною, то це не привід думати, що вона не є вирішальною).

 

Характерам і звичкам персонажів, їхньому світогляду, особливостям психології приділено чимало часу. Читаючи, ти ніби сам проживаєш кожне із життів, на кілька сторінок стаєш героєм оповіді й по-справжньому відчуваєш усе, про що написано (а поміж рядків же ж теж можна чимало побачити).

«Хочете когось пізнати? Пізнати його розум, серце і душу? Тоді поцікавтеся, де і як він народився. І ви не почуєте правди у відповідь. Натомість почуєте вигадку. Та хіба є щось більш промовисте і правдиве, аніж вигадка?..» – Віда Вінтер.

Віда Вінтер – обожнювана письменниця, її книги неодноразово перевидавалися й були миттєво розкуплені відданими шанувальниками. Найкраща й найпопулярніша книга – «Тринадцять казок», та з невідомих причин написано їх лише дванадцять. Для кожного, хто бажав дізнатися щось про неї, жінка мала окремий варіант власної біографії, щедро приправленої фантазіями, інтригами й пригодами, або ж навпаки, сірої й настільки буденної, що було незрозуміло, як така звичайна людина стала майстром пера. Наприкінці життя, страждаючи від важкої хвороби, Віда наважується відкрити правду. Що приховує літня леді?

Маргарет Лі – непомітна, маленька книголюбка. Її життя має сенс лише тоді, коли є що почитати. Батько дівчини мав букіністичну крамницю й, здавалося б, доля єдиної дочки не віщує ніяких різких поворотів. Змінить усе таємничий лист. Чому саме Маргарет, не бувши прихильницею Віди Вінтер, стала єдиною, кому розкажуть усе?

Давно забута історія сестер та їхньої дивної родини не в змозі залишити байдужим нікого. Спочатку книга дається не дуже цікавою, нудний та спокійний плин днів міс Лі аж ніяк не здатен когось захопити. Та вже після першої зустрічі Маргарет з Відою Вінтер інтригам і здивуванням не буде кінця.

Енджелфілд, його мешканці, слуги, історія – усе це містить в собі величезну кількість таємниць, відкрити які, здавалося б, не наважиться ніхто. За кожними зачиненими дверима, за кожним тихо промовленим словом Віди Вінтер ховалися речі, які вкрай важко збагнути. Незрозуміло навіть, чи можна вірити усьому, що згадує письменниця.

Любов та ненависть, божевілля й напрочуд проникливий розум, немічність і сила, прив’язаність та ворожість – такого шквалу емоцій від членів стриманої англійської сім’ї годі було й очікувати.

Маргарет довелося запастись терпінням, адже кожна деталь почутої історії могла відкрити щось важливе. Щодня, слухаючи стареньку письменницю, дівчина складала один до одного уривки її життя, наче пазли, пробуючи себе в ролі детектива, дослідника й екстрасенса. Урешті, вона наблизиться до розв’язки й дізнається шокуючі подробиці.

 

Чи бути останній тринадцятій казці? Можливо, однак її фінал ви ніяк не зможете передбачити.
Мітки: , ,