Даруйте компліменти. Вони створюють магію

«Грошей і компліментів не може бути занадто багато».

Сільвія Чіз

Ми живемо у світі людей і кожного дня взаємодіємо з ними. Мистецтво спілкування охоплює мистецтво дарувати та приймати компліменти. Хочеться, щоб комплімент став буденністю, адже це найкращий спосіб викликати посмішку на обличчі людини. Хочеться, щоб жінки сяяли багато разів на день від того, що чоловіки не залишають без уваги їх зовнішній вигляд та інтелект. Хочеться, щоб чоловіки відчували себе суперменами, чуючи, які вони розумні, успішні та яке прекрасне у них почуття гумору…

 

Комплімент, у перекладі з французької означає «люб’язність, захоплення, лестощі». Ось тут прихована головна суперечність. Адже лестощі від компліменту відрізняються так як, наприклад, впевненість у собі від нахабства. Лестощі невіддільні від вигоди та фальші.

З цього приводу Дейл Карнегі писав: «Комплімент щирий, лестощі лицемірні. Перший йде від серця, другі з вуст. Комплімент безкорисний, лестощі егоїстичні».

Мистецтво володіння компліментом підкреслює нашу освіченість, вихованість, допомагає в особистому і діловому спілкуванні. Отримуючи компліменти, людина позбавляється душевного дискомфорту, відчуває себе потрібною, незамінною. Компліменти піднімають самооцінку, задовольняють її потребу в позитивних емоціях, додають впевненості та оптимізму. Компліменти потрібні всім! Вони важливі для здоров’я, як вітаміни й мінерали. Людина, яка довго не отримує компліментів, починає чахнути, і тут ніякі ліки не допоможуть, крім доброго слова.

Найкращий комплімент той – де кожне слово правдиве. Лестощі, як гірка цукерка в золотій обгортці, їй раді, поки не розкусять.

«Ти сьогодні незвичайно красива» – це комплімент.
«Я не бачив дівчини, красивішої за тебе» – це лестощі.

 

Правдивими мають бути не тільки слова, але й інтонація. «Яка я рада бачити вас!» – можна говорити тільки з щирою радістю. Почувши комплімент, людина сяє посмішкою і ваші слова буде згадувати довго.

Комплімент – кращий подарунок! Це найдоступніший подарунок, за яким не потрібно йти в магазин, витрачати гроші. Комплімент подібний на похвалу. Але хвалять за справу, а комплімент – просто так, в подарунок.

 «Ти гарно справився з роботою» – це похвала.
«Так професійно міг зробити тільки ти» – це комплімент.

Важливо дарувати та отримувати компліменти. Енергія компліменту діє в обидві сторони. Люди, які дарують і отримують компліменти, почуваються щасливішими. Умійте приймати компліменти та вірно їх віддавати. Ви зустріли подругу, яку не бачили певний час. Вперше побачили її у діловому костюмі, у взутті на високих підборах, які робили лінію ніг неповторно красивою. Макіяж, який підкреслював її зелено-сині очі. І найголовніше – вона сяяла. Вам аж подих перехопило. Звісно ж, ви зробили їй комплімент: «Ти шикарно виглядаєш!». Вона швидко відповіла, наче відбила: «Дякую, ти теж».

Це при тому, що ви були у звичайному домашньому одязі, без макіяжу, в туфлях на пласкій підошві. Ви могли виглядати мило, гарно, але точно не шикарно, тому було відчуття нещирості, невідповідності компліменту до реальності. Для чого було оте «ти теж»? Сказала б просто: «Дякую». А так, ви не змогли дати, а вона – отримати. А все лише тому, що наче дзеркальна поверхня, вона відбила промені позитивної енергії, які ви їй послали.

Хочете віддати щось навзаєм – спершу прийміть, що дають, і дайте на заміну щось своє, але не віддавайте те саме. Приймаючи комплімент, не віддзеркалюйте його, а погрійтеся у цих променях щирої похвали, дозвольте собі наповнитися теплом, дозвольте самооцінці вирости на пунктик-два.

Є ще одна цікава і не найкраща реакція на комплімент – це знецінення, заперечення компліменту, та переведення в негатив. Ви кажете комусь: «Ти чудово виглядаєш», а у відповідь: «Та де там, почуваюся втомленою, ще й от – прищ прямо на носі вискочив…» Ну як відчуття? Ви з відкритим серцем несете людині порцію радості й позитиву, а вона бере ту порцію і в смітник… Вас мало не в брехні звинувачують. Таке відчуття, що треба просити вибачення. Хоча наче і нема за що.

Даруючи комплімент, не говоріть очевидного. Якщо ваша дівчина красуня, а друг комп’ютерний геній, то не говоріть їм про це. Вони й без вас це знають. Зверніть увагу на душевні якості. Зовнішність дається нам вищими силами, а тому варто цінувати те, чого добились самі: вміння готувати екзотичні страви, успіхи у вивченні іноземних мов. Жінку можна похвалити за вміння стильно одягатись. Створення власного образу – це її заслуга.

Комплімент має бути коротким і зрозумілим співрозмовнику. Не треба захоплюватись алегоріями та витіюватими зворотами. Найголовніше доброзичливий і щирий тон. Ні краплі фальші. Не потрібно виходити за рамки доброго тону. Осипаючи чужу дружину компліментами, ви не тільки поставите її в незручне становище, але й отримаєте масу неприємностей.

Є так звані непрямі компліменти. Ви хвалите не саму людину, а те, що займає особливе місце у її серці: дитина, собачка, кактус… Непрямий комплімент подібний до подвійного, бо ми відмічаємо і те, що важливо до співрозмовника, і його власні заслуги: «Такий розкішний фікус міг вирости тільки у такого досвідченого квітникаря, як ти».

Звертання за порадою і допомогою можна зробити компліментом. Це добре діє на чоловіків. Їм важливо, щоб їхня обізнаність в тій чи іншій сфері була обов’язково відмічена оточенням: «Звертаюсь до тебе, як до кращого програміста», «Без тебе ніяк не обійтись!», «Ніхто не дасть кращої поради у виборі автомобіля, ніж ти», «Як можна знати стільки сортів помідор і вміння їх вирощувати?».

Комплімент про минуле. Одним із простих компліментів – згадати щось гарне з минулого: «Ті квіти, які ти мені подарував – вони прекрасні. Вони до цього часу радують мене».

Комплімент в присутності третьої особи. Мабуть, це найсильніший комплімент, який діє на самооцінку людини: «Це та дівчина, яка робить моє життя щасливим», «Знайомтесь, мій безстрашний рицар», «Жінка моєї мрії»…

Вигідними є порівняння та асоціації з квітами, явищами природи: «Дарую тобі найкрасивішу троянду, але ти красивіша!», «Коли ти поряд, ангели можуть спати спокійно!», «Два сонечка сьогодні світять: одне на небі, друге поряд зі мною».

Комплімент «Маленький Мінус – Великий Плюс». Цей вид компліментів можна назвати елегантними. Начебто вказуєте на недолік, але при цьому зводите в максимальну ступінь гідність: «Не можу сказати, що ти геній комунікацій, але в умінні вислухати та тішити – дійсно неповторний».

Комплімент, як констатація факту на початку знайомства: «У вас чудовий колір очей», «Які приємні парфуми. У вас дуже хороший смак».

Особливі компліменти для особливих відносин: «Ти – найбільша удача в моєму житті». «Ти – любов мого життя». «Я живу завдяки тобі». «Ти сенс мого життя».

Комплімент навпіл, коли в проекті брали участь декілька осіб, і успіх досягався спільними зусиллями: «Якби не ваш професіоналізм, у нас би так здорово не вийшло. А так результати просто приголомшливі, ми змогли створити шедевр».

Комплімент, як протиставлення самому собі, коли важливість іншої людини піднімається завдяки вам: «Захоплююся, як ти по-філософськи правильно, просто і легко ставишся до життя, а я часто зациклююся на неприємностях».

 

Даруйте компліменти, тому що вони підвищують самооцінку, покращують настрій і наше психологічне самопочуття. Даючи чи приймаючи щирий комплімент, ми проявляємо інтерес, симпатію, замилування чи навіть любов до когось, клаптик позитивної енергії. Це ніби ми відкриваємо своє обличчя, своє тіло до теплого і грайливого сонячного проміння, наче дозволяємо сонцю наповнити нас своїм теплом. Щирі компліменти гріють так само, як і сонечко.
Мітки: , , ,