Рай для наркоторговців або дякую Дурову за Telegram

Месенджери змінили уявлення про віртуальне спілкування. Це вже не тільки діалог або чат між декількома особами. Тепер можна слухати кешовану музику, дізнаватись гороскоп та погоду на сьогодні, читати книжки, грати в ігри, бути в курсі останніх подій в світі, купити наркотики, практикувати іноземні мови та навіть дивитися фільми.

Ой, “промовилась”. Так, купити наркотики через месенджер – набагато швидше, ніж замовити піцу чи суші. Спасибі Паші Дурову за Telegram, програма якого побудована на технології шифрування листами MTProto. Тепер лейдингові сторінки для продажу заборонених речовин занадто малофункціональні.

Ви ж не раз помічали дивні написи й посилання на стінах свого міста, які подовгу ніхто не замальовує, вважаючи це “графіті” за підлітковий вандалізм. Продаж наркотиків у нас прямо перед носом, але ніхто з цим не в змозі боротися, або ж просто не хоче.

Як працюють ці написи? Все дуже просто. Вводиш лінк на канал і вуаля – ти вже в курсі справи. Обираєш товар, оплачуєш через EasyPay, отримуєш повідомлення з координатами “закладки”.

В каналі все прописано доволі цікаво: “Що робить наш магазин? Ви можете купити у нас прикольні квести, а-ля “знайди якусь річ у себе в місті та отримай приз”. Це дуже цікава розвага! Інструкції по квестам отримуєте відразу після оплати – гарантуємо незабутні враження!”.

Каталог товару також зроблений у формі “щоб не палитися”.

До прикладу:

– Якісь круглі різнокольорові штучки, бісер коротше, але крупний;
– Сніг білий на літеру “А”;
– Шишки прямо з парку;
– Картонки з різними малюнками;
– Сіль кухонна, прикольна, синіми кришталиками, корисніша, ніж звичайна сіль.

Якщо хтось думає, що за всім цим стоять лише кілька дилерів, то ви дуже помиляєтесь. Цим всім займається цілий штаб до якого входять:

1. “Трафаретчики” – малюють графіті на стінах з лінком на канал;
2. Оператор – спеціально створений бот, у якого ви робите замовлення. Скидаєте чек про оплату, а потім він присилає точну адресу й фотографію із місця перебування  товару;
3. “Закладчики” – приносять товар, ховають у відповідному місці, де ніхто не побачить. Фотографують точку й відправляють операторові, щоб той скинув клієнту;
4. Smm-менеджер – займається розсилкою в особисті повідомлення, по каналах й групах.

В цих “магазинах” навіть діє акція: “Відправ свій відгук або тріп-репорт (психоделічний досвід, викликаний вживанням наркотичних речовин) нашому оператору та отримуй знижки й навіть подарунки”. Непоганий маркетинговий хід, правда ж?

Будь-який інтернет-магазин просто “нервово курить в сторонці”: ні тобі оплати за сайт/домен, завжди великий попит й постійні клієнти, всіх влаштовує асортимент товару. Якщо сервіс заблокує канал в Telegrami, то нічого страшного. Створити новий нічого не коштує. Такий собі вічний двигун.

Найбільш прикрим є те, що поліція тут безсила. Дилера неможливо викрити. Вся схема продумана. Актив штабу – найчастіше лише молоді люди, які просто хочуть підзаробити й вони не мають ніякого стосунку до найголовнішого торговця.

По лінках каналу можна знайти вакансію в цій “мережі магазинів” в твоєму місті. “Трафаретчикам” тут пропонують від 25 до 50 гривень за малюнок, в залежності від місця й розміру графіті. Фарба своя.
В “закладчиків” справа складніша. Тут діє система завдатку 3500 гривень. Товар приходить “Новою поштою” або ж це може бути “клад”, який закопаний в землі – якщо саме у вашому місті діє “магазин”. Оплата становить від 50 гривень, в залежності від виду товару.

Вік від 19 років, обов’язкова наявність хорошої камери. Коли сума продажу досягає суми завдатку, відбувається виплата на ваш рахунок разом із завдатком. “Закладки” мають відбуватися не у людних місцях, з детальним фотозвітом (загальне фото вулиці й фото “кладу”) та міткою координат. Товар обов’язково має бути в чорному пакетику або ж у папері. Також має бути рахунок в EasyPay, куди буде приходити оплата. “ПриватБанк” не рекомендують використовувати в цілях безпеки й через відсоток комісії. Також, після тривалої співпраці, пропонують кар’єрне зростання, коли доставлятимеш товар постійним клієнтам з більшим відсотком від продажів.

Будь-яка робота є хорошою, якщо вона звісно законна. В цій ситуації головне не забувати про 309 статтю Кримінального Кодексу України про незаконне виготовлення, зберігання, продаж, придбання й перевезення наркотичних засобів, що карається обмеженням або позбавленням волі до трьох років.

Якщо ви випадково потрапили на якийсь Telegram-канал і вас зацікавила робота “smmщика” або ж вам закортіло спробувати “сіль з синіми кристаликами”, то пам’ятайте, що гроші або півгодини кайфу ніколи не будуть варті наслідків, які можуть принести помилки молодості.

Мітки: