Мільйонерка і сім’я: завдяки чи всупереч?

Понад 30 років американський професор Томас Стенлі вивчає життя і звички мільйонерів обох статей. У своїй книжці «Моя сусідка – мільйонерка» він змалював колективний портрет успішної бізнес-леді (котра заробила свої мільйони, а не отримала їх у спадщину), створений на підставі групових опитувань і вибіркових особистих інтерв’ю. Як з’ясувалося, величезний, якщо не вирішальний вплив на долю цих жінок мала сім’я.

Уроки альфа-батьків

Більшість мільйонерок (78% від загальної кількості) походять з благополучних родин, у яких панувала атмосфера любові та гармонії. Дослідник назвав цю групу альфа-жінками. Цікаво, що хоча більшість батьків альфа-мільйонерок не були ні заможними, ні успішними, їхні дочки досі ставляться до них із найбільшою повагою й беруть із них приклад в усьому.

Більшість альфа-мільйонерок кажуть, що саме від батьків вони навчилися любові до життя й вдячності за його чудеса. Не менш важливий урок, отриманий ними в сім’ї, – це повага до інших людей, розуміння їхніх потреб і вміння з ними ладнати.

Батьки альфа-жінок заохочували ініціативність своїх доньок і навчили їх не боятися бути не такими як усі, відкрито виявляти свої особливі, унікальні риси. Вони підтримували їх прагнення до незалежності, насамперед фінансової: за поодинокими винятками, всі майбутні мільйонерки заробили свої перші гроші ще навчаючись у школі.

Батьки альфа-мільйонерок завжди знаходили час слухати своїх дітей і вникати в їхні проблеми. Дочки запозичили цю дуже цінну чесноту: вони теж уміють слухати своїх працівників, проявляючи щиру зацікавленість у них самих і їхніх потребах, що, безперечно, іде на користь бізнесу.

Ще одна загальна властивість сімей, із яких вийшли альфа-мільйонерки: навіть за найскромніших статків вони вміли зводити кінці з кінцями й вели добре організоване, збалансоване життя. До речі, підвищеною ощадливістю, котра іноді переходить в скупість, вирізнялися, зазвичай, батьки. Для матерів була характерна підвищена соціальна активність і віра в те, що їх доньки зможуть досягти в житті більшого, ніж вони.

Бета-жінки: життя як подолання

Інші 22% мільйонерок, об’єднаних автором у групу бета-жінок, виросли в не дуже щасливих сім’ях. І якщо всі альфа-сім’ї в головних характеристиках були схожі одна на одну, то, як зауважив ще автор «Війни і миру», кожна бета-сім’я була неблагополучна по-своєму.

Спектр “невдалих” батьків виявився дуже широкий: від холодних і байдужих до крикливих і готових до фізичної розправи. Всіх їх об’єднувало головне: вони не дуже поважали своїх дітей, мало піклувалися про вільний розвиток їхніх особистісних рис, не заохочували в нащадках прагнення до самостійності та лідерства й не підтримували їх. Крім того, більшість бета-жінок зазначали, що їхні батьки мали тягу до життя не за коштами й у багатьох із них були проблеми з випивкою.

Як бета-мільйонеркам удалося подолати тяжку спадщину нещасливого дитинства, повірити в себе й досягти успіху?

Одні кажуть, що з дитячих років багато й завзято працювали, іншим пощастило зустріти хорошого наставника, котрий допоміг їм проявити здібності й розвинути впевненість у собі, третіх врятувала сильна релігійна віра… Всіх їх об’єднує підвищений рівень завзятості, чіткості та живучості. Як образно висловився автор дослідження, вони народилися з металевим стрижнем усередині.

Цікаво, що оцінюючи риси, які допомогли їм у житті, й альфа-, і бета-мільйонерки ставлять на перше місце внутрішню стійкість, хорошу освіту й віру в себе. Для жінок із бета-групи наступними за важливістю умовами успіху є наявність мудрого порадника й особистої етики, а для альфа-жінок – взаємодопомога й ощадливість. Цікаво, що майже ніхто з них не має звички озиратися назад і думати про те, як могло б скластися їхнє життя, якби їм пощастило більше з батьками, школою, друзями, матеріальним станом сім’ї, місцем проживання тощо.

Мітки: