Як стати молодіжним делегатом України до ООН?

Робота у Третьому комітеті Асамблеї, спілкування з Генеральним секретарем Антоніу Гутерешом та знайомство з Президентом Ради Безпеки… Усе це може стати вашою реальністю! Зацікавило? Тоді сміливо подавайтесь на програму «Молодіжний делегат України до ООН». Про те, що це, як взяти участь та чого очікувати, розказували цьогорічні представники України Ольга Руда та Марина Михайличенко.

 

Історія програми

 

«Ukrainian Youth Delegate to UN» – міжнародна програма, яка надає можливість молоді зі всього світу працювати в ООН та проводити власні проекти. Ще 1981 року ООН порекомендувала своїм делегаціям включати до складу молодіжних представників, аби залучити нове покоління до прийняття рішень на світовій арені. В Україні програма відносно молода. Тут вона з’явилась лише 2014 року за ініціативи Вікторії Лучки та Вікторії Швидченко. Нині її підтримує Міністерство закордонних справ, Міністерство молоді та спорту, а також благодійний фонд Богдана Гаврилишина.

 

Програма направлена на:

– розуміння загальних цінностей, які несе Організація об’єднаних націй;
– поширення інформації про цілі сталого розвитку та способи їхнього досягнення;
– реалізацію молоді в Україні;
– долучення молодого покоління до прийняття рішень на місцевому, національному та світовому рівні.

 

Вимоги до кандидатів:

– Вік 20-27 років.
Однак, якщо ви трішки не вписуєтесь у ці рамки, не поспішайте опускати руки. Головне – ваш досвід. Якщо відчуваєте, що його вистачає, проконсультуйтеся з організаторами програми (ua.youthdelegate.un@gmail.com) – і подавайтесь.

– Знання англійської мови (Upper Intermediate/Advanced level)
Важливо! Міжнародні сертифікати (TOEFL чи IELTS) необов’язкові. Це значно економить час для підготовки. Ольга Руда зазначає: «Вся аплікаційна форма англійською мовою, відео також. Тому тут проблем не має. Ми прекрасно зрозуміємо на якому ви рівні».

– Волонтерська діяльність та обов’язкова організація власних проектів.
Це – один з найважливіших критеріїв для участі в програмі. Тож необхідно приділити йому багато часу. Наприклад, Марина Михайличенко була волонтеркою у різних проектах, а вже в 11 класі організувала власний – «Kids Club», де щонеділі волонтери вчили діток англійської мови. А Ольга Руда  волонтерить з 14 років, два роки тому стала членом потужної організації «AIESEC».

– Можливість віддати програмі максимум часу.
Приємна новина. Для участі у програмі не обов’язково навчатися на факультеті міжнародних відносин. Міжнародними делегатами можуть стати люди з різною освітою. Головне мати досвід та орієнтуватися у питанні. Однак у конкурсі міжнародникам все-таки віддається перевага.

 

Як взяти участь?

 

Крок 1

Якщо ви відповідаєте вищезгаданим критеріям – сміливо заповнюйте анкету та аплікаційну форму. Їх ви можете знайти на офіційному сайті uayouthelegare.com або на сторінці у facebook. Стежте за нею – і ніколи не пропустите відбору.

Чи варто боятись аплікаційної форми та з чого вона складається, розповіла Ольга Руда: «Форма – це 3 есе-запитання. Насправді, їх важко так назвати, бо вони мають жорсткі обмеження – приблизно 300 слів. Питання стосуються цілей сталого розвитку в Україні та ваших власних проектів. Також подають частинку резолюції, яку вам треба проаналізувати: вказати що б ви відстоювали, що змінили чи додали б. Важливою частиною вашої аплікації є посилання на коротку однохвилинну відеовідповідь на конкретне запитання.»

 

Крок 2

Надішліть електронною поштою аплікаційну форму разом з CV одним PDF файлом. Перший етап на цьому закінчується.

 

Крок 3

Другий тур. Він проходить у формі інтерв’ю з журі програми, до якого входять чинні молодіжні делегати, Голова фонду, представники Міністерства закордонних справ і Міністерства молоді та спорту. Для цього інтерв’ю необхідно підготувати Elevator pitch. Потім підготуйтеся відповідати на запитання.

Марина Михайличенко: «Питання стосуватимуться як вашого виступу, так і анкети, власних проектів тощо. Запитують щось і з «теорії ООН»: наприклад, хто зараз Головний Секретар, або хто очолює Раду Безпеки».

 

Крок 4

Третій тур. Проводиться він в той самий день, що і другий. Тут необхідно підготувати event. На все у вас буде приблизно 30-40 хвилин.
«Для вас, ще дуже нових у цій сфері, детально розписують, що ж таке цей event. І ви повинні презентувати, яка буде тематика, кого ви запросите, який буде хід, тощо. А потім ідуть запитання: каверзні та не дуже», – Ольга Руда.

 

Крок 5

Журі визначається – вам вручають прапорці ООН і все починається…
Деталі цьогорічного конкурсу ще не відомі. Нині вони в процесі обговорення.

 

Очікування vs реальність

 

Марина Михайличенко: «Багато хто думає, що молодіжний делегат увесь час проводить закордоном. Так, такі моменти є. Тобто є обов’язкова поїздка до Організації Об’єднаних Націй на Генеральну Асамблею у жовтні. Але 90 відсотків роботи – це робота в Україні з тим міжнародним досвідом, який ти отримаєш після поїздки: долучення до організації різних молодіжних рухів, підтримування їх, також власні проекти. Ще один наш обов’язок – право відбору наступних молодіжних делегатів. Дехто може боятись великого обсягу роботи з постійними представниками України в ООН. Однак вони розуміють, що ми не їхні стажисти й не звалюють на нас всі свої справи. А ми готові допомогти завжди».

Враження

 

«Приємним бонусом напевно стало фото з Головним Секретарем ООН. І можна подумати, що все це виглядає приблизно так: ми стоїмо, він підходить, фотографуємося – і він відразу виходить, бо в нього немає часу. Насправді, перш ніж ми зробили фотографію було зачитано звернення молодіжних делегатів до Секретаря ООН. Після цього до нас вирішив промовити й сам Секретар. Він сказав дуже багато мотиваційних речей. Зазначив, що багато надій покладається на молодь. Якщо ми почнемо робити, щось класне, організовувати якісь проекти, то зможемо виправити навіть помилки, зроблені попередніми поколіннями. І я впевнена, що після такого абсолютно кожен молодіжний делегат вийшов вмотивований, готовий зробити втричі більше, ніж він вже собі запланував.

Також дуже приємною була зустріч зі Спеціальним послом Генерального Секретаря з питань молоді. Вона знайшла місце у своєму тісному графіку і говорила з нами про актуальні питання молодого покоління. Було дуже приємно почути, коли на запитання про молодь і мир, та про те, яке місце молоді на світовій арені, вона посилалась на досвід України, яка дійсно може вже зараз щось робити, щоб показувати гарні результати. Власне, тут прийшло розуміння того, що здається з рівня України складним і дуже офіційним, у самій штаб-квартирі ООН стає просто на відстані витягнутої руки!» – Ольга Руда.

Фінансовий аспект

 

Програма фінансується Благодійним фондом Богдана Гаврилишина і покриває витрати делегатів повністю. Учасники самостійно формують бюджет, зберігають чеки та після повернення в Україну надають їх Фонду як форму фінансової звітності.

Приблизний час подачі документів – початок травня.

Фото з Facebook

Мітки: , , ,