Про ЗНО з власного досвіду

На календарі вже квітень і я поринула в ностальгію: як ще рік тому в цей час гарячково рахувала дні до ЗНО і поняття не мала, з чого почати. Саме для таких випадків я підготувала кілька порад для підготовки до ЗНО та, власне, його написання.
Поїхали!

 

1. Не готуйтеся так, як це робила я.

Тобто не намагайтеся вивчити все за день до екзамену. Повірте, нічого доброго з цього не вийде. Лише мішки під очима, втома і катастрофічна неуважність. Воно вам треба?

Авраам Лінкольн казав:

«Якби в мене було вісім годин, щоб зрубати дерево, я витратив би шість із них на те, щоб наточити сокиру».

Ось і тут потрібна така ж стратегія. Тож готуватися краще потрохи, але заздалегідь.

 

2. До біса довідники!

Можливо, ви любите готуватися з їхньою допомогою. Але особисто я не дочитала жодного зі своїх посібників хоча б до п’ятдесятої сторінки. А грошей на них пішло чимало. В результаті тепер я використовую довідник з української літератури як підставку під гарячий посуд. Практично, правда ж? Решта теж розкидань деінде. Це ж скільки крутих художніх книг можна було купити за ці гроші!

Як альтернативу можна використовувати інтернет-ресурси. Головне – обрати якісні. На щастя, зараз це не є проблемою. Канали в YouTube, аудіоуроки, інтерактивні підручники тощо, навіть навчальні меми (і таке є, але з ними треба акуратно). Вибір за вами.

 

3. Це не боляче.

Звісно, вчителі й батьки твердять, що ЗНО – це пекло, пройти через яке можуть лише обрані. Насправді ні.

Незалежне оцінювання – це звичайний іспит. Схожий на контрольну роботу, якщо «увімкнути» уяву і не звертати увагу на металошукачі й комісію.

З цього правила випливає й наступне.

 

4. Тримайте емоції під контролем.

Напевно, головне правило для успішного написання ЗНО. Щоб знайти людину, якій емоції завадили отримати кращий результат, далеко ходити не треба: цей самий «живий приклад» якраз пише цю публікацію.

Ви можете вивчити всі довідники напам’ять, але сильне хвилювання змусить забути навіть таблицю множення.

Тому просто розслабтеся та отримуйте задоволення від процесу.

 

5. Головне – деталі.

У завданнях ЗНО є дуже багато підводних каменів. Ви знову ж таки можете прочитати всі твори за програмою (візьмемо для прикладу українську літературу), але не звернути увагу на щось зовсім незначне. А воно візьме і попадеться! Тому намагайтеся помічати подібні деталі.

 

6. Логіка – краще, ніж знання.

Основне завдання зовнішнього оцінювання – перевірити не лише знання учнем матеріалу, а й вміння логічно мислити.

Я в цьому теж переконалася: деякі питання були сформульовані настільки заплутано, що найперше поставало завдання зрозуміти, чого ж від мене хочуть, а вже потім – обирати правильну відповідь (хоча й варіанти відповідей теж треба було спочатку «розшифрувати»).

Після такого досвіду можу сказати: навіть, якщо ви не знаєте відповіді, подумайте логічно. Спробуйте відсіяти варіанти, які точно не підходять. І обрати з тих, що залишилися.

 

8. Уважність – головне.

Читайте завдання і варіанти відповідей вдумливо. Перечитуйте двічі. Або тричі. Перевіряйте бланки відповідей. Якщо ви не помітили, що я пропустила пункт під номером 7, тренування уважності варто почати вже зараз.

 

8. Правильно організуйте час.

Спробуйте проходити онлайн-тести, звертаючи увагу на час. А потім зробіть висновки та розподіліть час для кожного типу завдань. І, звісно, пробне ЗНО вам на допомогу. Воно допомагає відчути всю атмосферність ситуації.

 

Ось ніби й все. Звісно, я не ідеальний порадник у справах ЗНО. У цій статті я розповіла про свої помилки, які стали на заваді кращого результату. Хоча, якщо враховувати, що найдовший період підготовки у мене був два дні (історія), найкоротший – дві години (англійська мова), все закінчилося не так погано. Але нікому не раджу це повторювати. Вчіться на моїх помилках, щоб потім не шкодувати про свої.

 

 

Сподіваюся, що змогла хоча б чимось вам допомогти.
Бажаю успіху!
Мітки: , , ,