Невідомий Непал. Давні традиції та культура

В Непал не треба їхати лише за екзотикою, для цього є й інші країни. Непал – значно більше, ніж древні храми, східні базари, колорит місцевого населення. Непал – це те незриме і невагоме, що ми не бачимо, а можемо лише відчути. Ті, хто відвідали цю країну хоч раз, будуть прагнути сюди повертатись.

 

Непал набуває популярності та кожен прагне на собі відчути і побачити атмосферу цієї самобутньої країни. Тим не менше, Непал приховує в собі багато загадкового та незрозумілого для нас, європейців. До прикладу, жертвоприношення. Для більшості людей з усіх куточків світу ритуальні вбивства тварин вважаються пережитком середньовіччя і є забороненими практично всюди.

А от в Непалі ритуальні пожертви тварин дозволені, розповсюджені й вітаються.

Нове житло, авто, народилась дитина – все потребує щедрого кровопролиття для божеств індуїзму. Пожертвою можуть бути голуби, кури, кози, буйволи… Тварина залежить від соціального статусу. Перед тим як принести тварину в жертву, її кроплять водою. Коли жертва обтруситься, значить вона готова прийняти смерть. М’ясо вважається благословенним, тому його обов’язково потрібно спожити.

У Непалі є ще фестивалі, під час яких популярними є масові жертвоприношення тварин. Але з 2014 року на них поступово вводять заборону. Окрім цього, відбуваються театралізовані вистави. Акторами виступають переважно чоловіки, переодягнені в одяг відповідного персонажа.

Звичайно ж, не все суспільство підтримує такі традиції. Ті, хто сповідують буддизм вважають, що люди повинні “вбивати” свої погані риси характеру, а не тварин. Саме тоді, боги будуть милостиві до них.

Ще однією цікавинкою є жива богиня! Ви думаєте такого не існує? В Непалі існує.. Єдина в світі жива богиня – Кумарі. Площа Дурбар, храм Таледжу в Катманду. Тут і живе маленька дівчинка Кумарі. Лише вона має право благословляти короля, а тепер президента і ставити йому тіку. Живе богиня в своєму палаці на другому поверсі, вхід до якого охороняють снігові леви. Її робота приймати паломників, аби принести їм успіх. Час від часу Кумарі освячує своєю присутністю індуїстські фестивалі.

Богинею не можна народитися. Богинею лише стають, пройшовши кілька етапів. Нею може бути лише представниця віком 3-5 років з племені неварі, що належить до касти збіднілих ювелірів. Відбір проводять п’ять священників. Вони мають визначити, яка ж із дівчаток володіє 32 атрибутами досконалості. Голос, відтінок очей, характер, шкіра без шрамів, відсутність схильності до кровотеч, гороскоп, сумісний з гороскопом президента (раніше короля) – це лише частина списку.

 

Відібраних кандидаток чекає страшне випробування у храмі Таледжу. Перед ними танцюють люди в страшних масках, завдаючи гучних ударів в барабани. Дівчатка, які не заплакали допускаються до останнього етапу обрання. Потрібно серед купи одягу вибрати речі своєї попередниці. Після цього на переможницю одягають червоне вбрання, а на чолі малюють вогняне око.

З цього часу дитина присвячує себе вивченню релігійних обрядів. В її храм можуть заходити лише індуїсти. В середньому дівчинка виконує обов’язки 7 років, поки не досягне статевої зрілості.

Окрім цікавих традицій Непал багатий на древні пам’ятки, храми, палаци.

 

 

Проте, найбільшою окрасою цієї прекрасної країни є люди, які не зважаючи на суворі умови життя, завжди усміхнені, доброзичливі та готові допомогти. А ще, непальці вважаються найщасливішим народом у світі. І, щоб почути та зрозуміти той секрет вартує поїхати й відчути цю країну. Кожен почує те, що важливо йому.

 

Тож, запрошую до одного із запропонованих турів, щоб пізнати свій секрет щастя та помилуватись неймовірною природою цієї загадкової країни. Приєднуйтесь та беріть друзів!

 

Деталі на сайті http://navkolo-tur.com/nepal/

Мітки: , , , ,