Газдині на замітку: як легко видалити іржу з одягу

Знайшли на улюбленій одежині іржаву пляму? Не засмучуйтеся!
Існує багато простих способів, які допоможуть позбутися такої прикрої проблеми.

 

1. В невеликій ємності змішати оцет і поварену сіль у таких пропорціях, щоб утворилася густа паста. Нанести суміш на іржаву пляму на півгодини. Потім змити залишки цього засобу теплою водою, а одяг випрати.

 

2. Паперовий рушник скласти в кілька шарів. Покласти на нього забруднений одяг іржею вгору. На пляму насипати трохи кухонної солі і розрізаним на дві частини лимоном потерти забруднення. Зверху покласти ще один складений паперовий рушник. У такому вигляді одяг слід покласти під відкриті сонячні промені на 2 години (не менше). За цей час пляма від іржі розчиниться. Річ випрати в мильній воді.

 

3. Одяг акуратно натягнути над каструлею з киплячою водою. Робити це слід обережно, щоб не попалити над вогнем тканину і не перекинути на себе окріп. На пляму вичавити сік лимона (можна посипати порошком лимонної кислоти). Залишити річ в такому стані на 5 хвилин. Після цього залишки лимонного соку змити водою, а одяг випрати звичайним способом.

 

4. У невеликій мисці змішати в рівних кількостях лимонний сік і холодну воду. Опустити в цей розчин клапоть одягу, на якому присутня пляма від іржі. Тримати не менше 30 хвилин. Потім слід перевірити, чи відійшла пляма. Якщо іржа зійшла не в повному обсязі, тканину потрібно залишити ще на чверть години в лимонному розчині. Можна додатково замочити пляму в рідкому пральному порошку (розбавляти водою не варто). Ретельно потерти його руками і випрати звичайним способом.

 

5. У невеликій емальованій каструлі змішати оцтову есенцію і воду (на 1 склянку води беруть 2 столові ложки есенції). Суміш підігріти на плиті до 90С. Помістити в такий розчин одяг з іржею і тримати протягом 5 хвилин. Потім промити одяг теплою водою. Варто звернути увагу на те, що такий спосіб не підходить для тканин, які псуються під впливом кислот.

 

6. Для видалення іржі з одягу в склянці холодної води розвести чайну ложку винного оцту. У цьому розчині замочити іржаву пляму на кілька хвилин, потім тканину випрати з додаванням прального порошку.

 

Не слід для видалення іржавих плям використовувати підбілювачі: вони не дадуть позитивного результату, а ось тканину можуть зіпсувати, залишивши після себе коричневу або жовту пляму.

Скориставшись такими доступними засобами, не доведеться звертатися до послуг хімчистки.

 

 

Мітки: , ,