Що ми знаємо про найбагатшу країну світу – Катар? Розповідь з перших вуст.

Андрій родом з Івано-Франківська, але вже понад 10 років живе у Львові. Він музикант. За свої 28 він встиг об`їздити ледь не весь світ. Побував у Китаї, Швейцарії, Франції, Австрії, Німеччині, Чорногорії, Іспанії, Португалії, Болгарії, Угорщині та Сербії. Та найбільше Андрія вразив арабський Катар. Своїми враженням він поділився із PenAll.

 

– Андрію, Доху – столицю Катару – важко назвати популярним туристичним місцем, на кшталт Парижу чи Риму. Що привело Тебе туди?

– Мене запросили на щорічний Qatar Summer Festival. Це була моя перша подорож в арабську країну. Працюєш кілька годин на день, займаєшся улюбленою справою та ще й отримуєш за це хорошу винагороду. Що може бути краще?

– Тобто ти поєднував відпочинок з роботою?

– Саме так.

– Як взагалі відпочивають катарці?

– Улітку зазвичай вони проводять свій вільний час у торгових центрах, бо через високу температуру неможливо ні хвилини перебувати на вулиці. Інколи температура може досягати 46 градусів за Цельсієм. А ще багато катарців виїжджають відпочивати за кордон, де не так спекотно.

– А якщо це не літо?

– Тоді улюблене місце проведення вільного часу і для мешканців столиці Дохи, і для туристів – це стара частина міста. Там можна посидіти в кафе і купити сувенірів. Souq Waqif (сук вакіф) – колоритний ринок, який яскраво демонструє місцеву культуру. Це щось дуже схоже на львівську площу Ринок. А ще катарці люблять «вбивати» свої позашляховики в пустелях. Для них це як хобі.

Souq Waqif

– Що тебе здивувало в Катарі найбільше?

– Не можу сказати, що вразило щось конкретне. Там взагалі все по-іншому: від кліматичних умов та релігії до способу життя і цінностей. Зокрема, мене вразили штучні острови, які формують цілі міста. А ще більше здивували способи їхнього створення. Катарці (та й взагалі весь арабський світ) доводять, що немає нічого не можливого, коли є “зайва копійка”.

Також був здивований, коли дізнався, що продаж алкоголю дозволяється на досить вимогливих умовах. Зарплатня: понад 1000 $. Вік: більше ніж 21 рік. А ще кількість алкоголю обмежена, потрібен дозвіл від роботодавця та офіційний документ на проживання. Єдиний спосіб дістати алкоголь – через дистриб’ютора.

– Підозрюю, що справа в релігії.

–  Саме так. Іслам засуджує алкоголізм. Спиртні напої тільки для іноземців і тільки в нічних клубах. Але це не завжди так…

– Тобто тобі вдалось дістати його простішим шляхом?

– Вдалось… (сміється)

– Завдяки чому Катар найбагатша країна світу?

– Завдяки нафті і природному газу. Розумно вкладені гроші зробили Катар таким, яким ми його бачимо зараз. Це приклад для багатьох країн (нашої, в тому числі), як з «нічого» можна зробити «все». Тільки уявіть собі: середній ВВП на людину складає 146 тис. доларів (!) Та про таке, думаю, Google розкаже більше:)

– Ти знайомився з тамтешніми жителями? Які вони? Можливо, чимось схожі на нас – українців?

– За час свого перебування у Катарі я знайшов багато друзів, але найближче познайомився з корінним жителем на ім’я Хаді. Якось він сказав: «Аллах дав нам гроші, але не дав природу. На відмінну від вашої країни». Насправді, у Катарі все створене штучно.

У супермаркетах можна придбати тільки імпортні товари, крім фініків, та пальмової олії. На вулицях спеціально посаджені дерева, квіти, навіть трава, які підливаються щодня по кілька разів. Натомість, в Україні є це все і навіть більше, а чомусь до рівня найбагатших країн ще дуже далеко… Нам є чому повчитися у катарців.

– Чого ще ми можемо у них повчитись?

– Приблизно півстоліття тому правитель Катару (емір) ухвалив рішення ділитися усіма доходами, які надходять до держбюджету, з громадянами, оскільки вважав, що будь-які надбання – це заслуга Аллаха. Ось ще одна з причин, чому Катар найбагатша країна.

– Чи плануєш ти відвідати її ще раз?

– Беззаперечно, так!

– Сподіваюсь, у Тебе о буде ще така можливість. Чекатиму нових історій для інтерв’ю!

 

Мітки: