Дівчат не беруть в офіцери. Історія Поліни Кравченко

Поліна Кравченко з Кіровоградщини вже кілька років поспіль безуспішно намагається отримати офіцерське звання. Цьогоріч в навчанні їй відмовила Національна академія сухопутних військ ім. П. Сагайдачного, але приймальна комісія їй весь час пояснює, що не візьмуть на навчання… тому що вона дівчина.

Потрапити в Академію  непросто.

Жінки успішно проходять військову службу у ЗСУ, й сьогодні складають близько 22% від усього особового складу українських військ. Зрозуміло, серед них є й офіцери. Ось і наша героїня Поліна хоче вступити в академію, оскільки там є експериментальний курс з підготовки офіцерів, на який беруть невелику кількість учнів. За підсумком курсу випускники отримують офіцерські звання і можливості обіймати керівні посади у військах. Головною умовою курсу є наявність у абітурієнта рівня освіти «бакалавр».

А така освіта у Полі є. Вона закінчила університет і є  за фахом  журналістом. Тому має повне право вступати до військового вишу на цей курс.

Поліна, навчаючись в Університеті, щорічно приходила в академію і пробувала вступити спершу на перший, потім на другий, а потім і третій курси. Але не судилося…

Дівчина мріяла про кар’єру військового дуже давно:

 Я вирішила вступати до військового ВНЗ ще в 9 класі. Але так сталось, що бакалавра отримала в іншій сфері. Вступати спочатку на курсанта і вчиться 4 роки в академії – це безглуздо, велика втрата часу. З’ясувалось, що є однорічний проект для тих, хто має вищу освіту.

Для дівчини така нагода отримати офіцерський погон була прекрасним шансом на успішне майбутнє і кар’єру, але з незрозумілих причин у неї цей шанс відібрали. Вступити  так і не вдалося.

Ось, що говорить Поліна::

Ми дзвонили в приймальну комісію, до останнього нам говорили, що все можна, мовляв поступайте. А в останній момент нас не взяли з поясненням, що жінки за цією спеціальністю не потрібні, адже  це занадто небезпечна професія. Офіційна позиція вишу з цього питання дивує. Вони пояснюють ситуацію тим, що не взяли на навчання Поліну і ще кількох дівчат тому, що не можуть забезпечити гідні умови проживання в гуртожитку, оскільки дівчатам необхідно більше благ цивілізації для реалізації їхніх потреб. Формулювання звичайно вражає. В інших ВНЗ дівчата і хлопці живуть в гуртожитках в абсолютно ідентичних умовах і жодної відмінності там немає. Навіть якщо це так, дівчата могли просто почати жити в орендованому помешканні.

 

Позиція НАСВ ім. П. Сагайдачного

У приймальній комісії академії нам пояснили, що такий курс дійсно є, але дівчат туди поки що не беруть через брак умов:

Ми були б дуже раді, якщо б мали можливість навчати у нас на цьому курсі дівчат. Але проблема в тому, що немає відповідних гуртожитків. Дівчата мають більші потреби з точки зору гігієни, аніж хлопці. Забезпечити необхідне житло ми поки не в силах, не вистачає ресурсів.

Позиція НАСВ зрозуміла й логічна. Але вони не виключають, що наступного року ситуація зміниться. Тому абітурієнткам радять спробувати щастя на наступний рік.

Міноборони пообіцяло молодшому сержанту Поліні Кравченко, що омріяну “вишку” вона все-таки отримає. При чому не річним курсом, а пройшовши тримісячний курс найближчим часом.  Дівчина переживає про те, чи справді так усе відбудеться.

 

Хто така Поліна Кравченко

Поліна народилася на Кіровоградщині, закінчила середню школу,  хотіла вступити до військового навчального закладу. Бажання зробити військову кар’єру у дівчини з’явилося ще до подій на Донбасі і відмовлятися від мрії вона не стала, війна дівчину не налякала. Але не склалося, довелося йти в екологи на рік, а потім пробувати вступити знову. В результаті не вдалося – так Поліну занесло на факультет журналістики.

 

Вирішила бути кореспондентом, що їздить на передову  – спілкуватися там з військовими, готувати сюжети і показувати всі жахи війни людям. Закінчивши навчання, в 2017 дівчина підписує контракт з ЗСУ і відправляється працювати прес-аташе у мотопіхотну бригаду, яка діє в зоні АТО. Але бажання вчиться військової справи у дівчини не зникло, вона пробувала вступити знову і знову. Цього літа її надії вкотре зазнали невдачі. Ось що вона про це пише у себе в «Фейсбуці»:

Знову нас обмежують. Закон про гендерну рівність не до кінця гендерний. Приїхала, що б стати командиром взводу артилерійських підрозділів – кажуть неможливо. Тільки я чомусь почала службу з «неможливого» навідника гармати МТ-12. Якщо взяли до війська жінку, в контракті написали кар’єрний ріст і все інше, то будьте ласкаві …
Ця фраза дівчини-солдата явно говорить про те, що на її думку до гендерної рівності в нашій армії поки далеко. Дівчат навіть вчиться не беруть, та й пояснюють це тільки нездатністю забезпечити гідні умови для проживання.
Зараз Поліна проходить контрактну службу в рядах ЗСУ, зараз вона командир відділення протитанкового взводу. Має звання молодшого сержанта і у товаришів по службі користується авторитетом. Чи вдасться їй отримати погон лейтенанта покаже час.

Мітки: