Париж. Місто кохання та свіжовипечених круасанів

Париж восени по-особливому прекрасний. Температура повітря знижується до 15-20 °C, словом, розпочинається справжня золота осінь. Таким чином, досліджувати столицю Франції стає комфортніше, а світлини виходять просто чудові. Парижани п’ють на вулицях запашну каву, місто потопає від галасу тисячі туристів, на обличчях у котрих не зникає посмішка. Місто революцій, моди і розкоші здається не засинає ані на мить.

 

Перше враження – помпезність. Величезні пам’ятники, скульптури, будинки, палаци. Все це викликає захоплення. Біля кожного архітектурного шедевру хочеться зупинитись, помилуватись і зробити фото. Саме тому, пам’ятайте, що Париж – місто, котре вимагає від свого гостя чимало часу.

Приїжджайте сюди як мінімум на 3 дні. Плануючи подорож, заздалегідь складіть маршрут. Краще обрати лише декілька визначних місць і пізнати їх сповна, аніж постійно метушитися, не отримуючи достатньо задоволення від своєї поїздки. Повірте, вам все одно захочеться знову (ще хоча б один раз в житті) відвідати це місто.

Якщо Ви приїхали сюди вперше (як і я), тоді Ви не можете відвідати інші місця окрім  Ейфелевої вежі, Тріумфальної арки, Нотр-Даму і Лувру.

Ейфелева вежа – пам’ятка, яка щороку збирає більше 7 млн туристів. Загалом, парижани завдячують такій великій кількості гостей, що приїжджають до них, саме цій споруді, а точніше Гюставу Ейфелю. Проте, сам автор вежі був жорстоко розкритикований за свій проект й одночасно звинувачений в спробі створення чогось нехудожнього.

 

300 діячів культури – в тому числі Гі де Мопассан, Олександр Дюма-син, Шарль Гуно, Леконт де Ліль, архітектор паризької опери Шарль Гарньє і багато інших – написали знаменитий протест проти спотворення Парижа Ейфелевою вежею. Споруда пережила чимало пожеж та, навіть, наказ Гітлера про її зруйнування. Всупереч усьому, вона і надалі залишається об’єктом сотні фотокамер. На Ейфелеву вежу потрібно обов’язково глянути і вдень, і вночі. Неймовірний вид відкривається, якщо стояти на іншому березі Сени.

Краса Нотр-Даму вражає. Собор точно залишиться у серці кожного, хто його побачив. Архітектура Нотр-Даму має в собі деякі елементи романського стилю з Нормандії, що проявляється у міці та силі, коли дивишся на собор, а також тут використані новаторські досягнення готичного стилю, які дарують будівлі “легкість”. Не менш красивий він і всередині. По Собору можна ходити годинами, розглядаючи майстерно виконані скульптури похмурого середньовіччя і згадуючи однойменний роман великого Віктора Гюго.

 

Навіть якщо Ви не фанат образотворчого мистецтва, Лувр закохає Вас у себе. Тут зберігається більше 300 000 тисяч експонатів, багато з яких унікальні. Напевно, як більшість туристів їдуть у Францію, щоб побачити Ейфелеву вежу, то в Лувр вони йдуть, щоб глянути на Джоконду. Але зробити селфі з Моно Лізою не так вже й легко: потрібно вистояти в черзі. Але якщо Ви вже й опинилися біля турнікету, не поспішайте витягати фотоапарат. Гляньте на цю картину, придивіться. У ній справді є щось чарівне. Вартість квитка – 15Є (він є одноразовий, тому не поспішайте виходити з музею). Лувру потрібно присвятити хоча б півдня.

 

 

Поради:

• за один квиток в метро доведеться викласти 1, 90 євро, тому вигідніше купити зразу 10 квитків за ціною 14,90 євро. Паризьке метро є дещо заплутане, тому заздалегідь установіть офф-лайн карти на свій телефон;

 

• ціни на страви у місцевих кафешках стартують від 5 євро. Капучино – 6 євро, місцева Caffe Crema – 4,50 євро. Особливістю паризьких кафе є те, що всі крісла за столиками на вулиці повернені в бік перехожих, що створює особливу атмосферу. Раджу одного разу повечеряти у ресторані. Середній чек на одну людину тут буде в межах 30-40 євро. Проте все буде надзвичайно смачно, вишукано і Ви зможете поспостерігати за місцевим бомондом;

 

 

 

• французи і справді погано володіють англійською. Але, якщо Вам потрібна допомога, не бійтеся попросити у них про це. Вони радо допоможуть Вам та підкажуть шлях чи то за допомогою мови жестів, чи то за допомогою ламаної англійської з сильним акцентом;

• завітайте у місцеві магазини – вибір величезний. Галерея Лафайет (Galerie Lafayete)  – один з найвідоміших торгових центрів у Франції, де представлені чи не усі наймодніші світові бренди. Зрештою, якщо Ви нічого там не придбаєте, то точно помилуєтеся самим універмагом. Чого вартує тільки одна стеля цієї будівлі. Також ви можете оформити TAX FREE (10-12% від суми покупки).

Вітражі на стелі. Галерея Lafayette

 

 

 

Мітки: , , , , , ,