Секс, їжа, тренування. Який взаємозв’язок?

Впевнена, що більшість і не підозрює, що взагалі існує зв’язок між цими словами! І, думаю, оскільки ми не в радянському союзі, то слова “секс” боятися не будемо. Тим більше, що це не просто заголовок для привернення уваги.

 

 

Тож який зв’язок? Прямий! Давайте розбиратися.

Хочу почати з такого важливого елементу як харчування! Більшість з нас не володіє принципами правильного харчування. “Правильність” харчування полягає у його збалансованості, а не в наявності чи відсутності певних продуктів! Типу реклам “Забери цих 5 продуктів і худни”. Це в першу чергу баланс макро і мікронутрієнтів.

Макро: жири, білки, вуглеводи (наше джерело енергії) і мікро: вітаміни, мінеральні речовини (вони не є джерелом енергії, але сприяють засвоєнню їжі). Тож коли кажуть, що додатково вживати вітаміни не потрібно, бо все потрібне ми отримуємо з їжі, у мене є кілька але!

1. А чи знаєте ви що саме потрібно їсти і в якій кількості?

2. Чи продукти, які ви вживаєте, містять усі необхідні вітаміни?

3. Чи вирощена їжа рослинного, та й тваринного походження без застосування гербіцидів, антибіотиків, гормону росту? Тобто така їжа, яка несе максимум користі для нас! Я, особисто, знаю як у нас працює контроль якості, і не дуже вірю у наклейки “еко” на продуктах. Особливо в промислових масштабах. Якщо мова йде про продукти вирощені на фермерському господарстві, то й ціни будуть значно вищі, що робить їх недоступними для більшості мешканців нашої країни.

Як показують мої власні спостереження, люди в основному вживають прості вуглеводи та ненасичені жири (трансжири). Білок – у дуже малих кількостях, а то й взагалі без нього. Або лише білок рослинного походження. А чим важливий для нас тваринний білок? Це наш основний будматеріал. Я завжди пояснюю своїм клієнтам, що ми не можемо виключати жоден з нутрієнтів. Білок будує, вуглеводи – це енергія, жири – краса і здоров’я. То ж від чого можна відмовитись? Якщо ви здорова людина (без аутоімунних захворювань), то їсти треба все.

 

ВООЗ дає рекомендацію: 50% вуглеводів, 30 жирів і 20% білків.

В 1 чайній ложці печінки тріски найбільша кількість вітаміну А і D. Така сама кількість цих вітамінів міститься в 9-ти яйцях чи пів-кілограмовому шматку масла (не того маргарину, що в нас продають маскуючи під масло). Ви розумієте, що в день з’їсти таку кількість нереально, а якщо реально, то виникнуть інші проблеми. Таке замкнуте коло. Тому, наприклад, вітамін D я приймаю додатково.

Ось тут ми й дістались до зв’язку між сексом, харчуванням і спортом. Вітамін D називають не просто вітаміном, а гормоном. Він подібний на стероїдні гормони за своєю хімічною структурою та функціям. Основна його функція – регулювання обміну кальцію і фосфору в організмі (іншими словами, підтримка здоров’я кісток). Крім того, вітамін D регулює рівень інших гормонів, зокрема такого важливого для нас тестостерону! Головного енергогенеруючого та жироспалюючого гормону. Вітамін D напряму відповідає за ваші успіхи у фітнесі.

З іншого боку, дефіцит стероїдних гормонів проявляється у вигляді зниження лібідо ( чим вищий тестостерон, тим більший статевий потяг у людей), постійної втоми, роздратованості. Хіба можна говорити про якісний спорт, якщо людина не має сили жити? Важливість додаткового вживання вітаміну D у нашому раціоні надважлива! Чомусь наші лікарі про це масово не говорять. А між тим, кілька років тому, Американське Об’єднання Ендокринологів оголосило нестачу вітаміну D – пандемією 21 століття. Половина населення планети має дефіцит вітаміну D. А хто з вас хоч раз здавав аналіз на нестачу вітаміну D? Здайте! Ви будете здивовані.

Якщо ви вирішили змінити якість свого життя, то треба починати комплексно. Почати з налагодження харчування, намагатись спати не менше 8 годин і засинати до 23.00 (звучить банально, але від кількості і якості сну залежить ваш емоційний стан, можливість керувати емоціями і не накидатись на їжу в якості пального для організму), більше знаходитись на чистому повітрі. І старатися жити без стресу, бо ніщо не шкодить нам так сильно, як стрес. Також не завадить налагодити роботу кишківника, закрити дефіцити мікронутрієнтів і лише тоді додати оздоровчий фітнес. І що точно не варто робити, – це йти одразу у кросфіт (якщо ви не спортсмен в минулому).

А то виходить, що ви все життя сидите в офісі, ведете пасивний спосіб життя, а тут вирішили зі штангою побавитись. У вас жодної підготовки, поставленої техніки і вам дають вагу в руки. Це недопустимо. Обирайте щось легке. Пам’ятайте, що при групових заняттях, на вашу техніку не будуть звертати увагу. Погана техніка призводить до травм. А ви прийшли, щоб оздоровитись.

Візьміть декілька індивідуальних занять, особливо якщо у вас є проблеми зі здоров’ям. Вам поставлять техніку, пояснять весь тренувальний процес. Від правильної техніки залежить ваше здоров’я. На цьому не варто економити. Вас або вилікують або скалічать (на жаль, мало тренерів володіє правильною технікою). Ще менше тренерів чули про нейтральне положення хребта. Обирайте за рекомендаціями.

Добрий тренер це не той, хто говорить з вами про все і фотографує вас на тренажерах. Це людина, яка слідкує, поправляє, вчить вас техніки. Збільшує витривалість і, відповідно, покращує вам здоров’я.

Залишайтесь здоровими!

 

Мітки: , , , ,