Святкові правила здорового життя

  • Можна це назвати “Правила поведінки за святковим столом”

Часто мене питають: як пережити свята, корпоративи без шкоди для фігури? Найголовніше, про що ви повинні пам’ятати – це вода! Не забувайте пити просту негазовану воду.

Ніяких кол, пакетованих соків, енергетичних напоїв (це звичайнісінькі прості вуглеводи, які додадуть вам зайвої ваги без жодної користі).

Краще купіть сушеня і зваріть компот.

Не буду казати менше алкоголю, бо навряд чи хтось мене почує))) Але принаймні не змішуйте.

І знову, не забувайте пити просту воду!
Чим більше алкоголю, тим більше простої води.

Пам’ятайте, чого нема на столі, те з’їсти неможливо! Це я про торти, випічку, цукерки.

Подбайте про свіжі сезонні фрукти: яблука, груші, мандарини, апельсини. Нехай на вашому столі будуть овочі: свіжі та й квашені (огірки, помідори, капуста). Коли кількість випитого затьмарить ваш розум, ви зможете похрумтіти овочами. Це краще, ніж торт))).

Канапе з чорного хліба, масла, ікри чи червоної риби буде чудовим початком вашої святкової трапези. Корисні жири – це наше все під час вечірок з алкоголем.

На гаряче готуйте рибу; ідеально – морепродукти, телятина, субпродукти. Використовуйте найпростіші салати без складних заправок. Якщо без десерту ніяк, то нехай це вже буде щось домашнього приготування – легкий чізкейк, галяретка чи чорнослив з вершками.

Пам’ятайте,  якщо ви постійно дотримуєтесь здорового харчування, то не варто  переживати –  протягом однієї ночі нічого страшного з вами не трапиться. Навіть якщо й побачите плюс на вагах, то це буде затримка рідини в організмі, а не лише жир.

Особиста порада! Жінки, не ставайте на ваги наступного дня! Почекайте 2-3 дні. Для чого вам зайві нерви? Міра у всьому – головне правило будь-якого застілля. Я не знаю нічого більш дієвого ніж міра.

Наступного ранку ніяких “розгрузочних” днів. Повертайтесь просто до свого звичайного режиму. Дайте вашому організму вивести все зайве.  Ну і що точно не варто робити – то це йти наступного дня в спортзал (якщо ви добряче відсвяткували). Дайте організму відновитись. Це буде заважкий удар для серця та печінки.

Будьте здоровими і веселих свят!

Фітнес тренер силових і функціональних програм.
Фітнес-дієтолог
Христина Літун

 

Мітки: