Правильне харчування як стиль життя. Це можливо?

У сучасному темпі життя збалансовано поєднувати різні сфери життя досить важко. Навчання, робота, сім`я, дім, друзі… Усе це вимагає немало енергії і моральної, і фізичної. Шалений ритм змушує нас інколи забувати про стан здоров`я. Скільки годин тривав Ваш сон? Як часто Ви піддаєтесь стресу? Скільки часу Ви приділяєте спорту? І чи взагалі він є у Вашому житті? І одне із найголовніших: що Ви їсте?

 

Недаремно кажуть, що ми є – те, що ми їмо. Інколи складно переконати свій мозок в тому, що корисно, а що – ні. Та зробивши певні моральні зусилля над собою, Ви будете дякувати собі самому за виклик силі волі. Організм буде вам вдячним, а найголовніше – здоровим. Адже від їжі, яку ми споживаємо, залежить усе: стан шкіри, волосся, нігтів, настрій, фізична форма. Навіть заняття у тренажерному залі не дадуть потрібного результату, якщо їсти «погану» їжу. Гадаю, інструментів достатньо.

Поки молодий, не надто задумуєшся над тим, що ти їси, і який спосіб життя ведеш взагалі. Усвідомлення приходить згодом, проте чим швидше воно приходить, тим краще. Здоров`я не купити, тому його треба берегти і підтримувати.

 

Перевчити себе харчуватись правильно – процес непростий і довгий. Як на мене, справа у самоповазі і любові до себе. Ми повинні чітко усвідомити, що наш шлунок – це не смітник, у який можна кидати усе що завгодно. Повірте, усвідомлюючи це, вам не схочеться думати про те, щоб з`їсти щось «погане».

Дуже часто, коли людина вирішує привести себе у форму, вона починає морити себе виснажливими дієтами. Це надзвичайний стрес для організму, тому до таких експериментів варто ставатись обачно (крім розвантажувальних днів). П`ять днів на гречці чи яблуках може, як мінімум, дестабілізувати ваш обмін речовин. Люди роблять помилку, коли ставлять собі подібні цілі, адже з такою обмеженою установкою у голові рано чи пізно людина зірветься і накинеться на улюблений шоколадний торт.

Ми повинні розуміти, що поняття здорового харчування не є тимчасовим. Це як стиль життя. Чи стане для кожного воно таким – питання вибору. Мова не йде про фанатичне ставлення до правильної їжі, підрахунок кожної калорії чи перебування 24/7 у спортзалі. Здорова їжа повинна приносити задоволення і користь, тому навмисно змушувати себе їсти те, що не подобається – погана ідея… Так Ви точно не почнете правильно харчуватись. Серед «здорових» продуктів Ви обов`язково знайдете найсмачніші для себе!

В Україні, на жаль, немає вираженого культу правильного харчування. Не сперечаюсь: людський фактор має місце у цій історії, адже інколи так манить тістечко у кав`ярні або смажена картопля (у кожного свої смаки). Проте у всьому повинна бути міра. То ж почнімо змінювати своє життя на краще вже сьогодні, бо здоров`я – це найцінніший скарб.

 

 

В ідеалі: пийте воду, більше спіть, менше нервуйтесь – і буде Вам щастя!
Мітки: ,