Яка вона сучасна жінка? – Руйнуємо стереотипи!

Якби середньовічній жінці сказали, що у ХХІ столітті вона зможе займати високі державні посади чи бути незалежною від свого чоловіка і морально, і матеріально, скоріш за все, вона б дуже здивувалась.

Часи змінюються. Те, що було прийнятним кілька десятиліть або навіть століть назад, зараз може викликати у суспільства неабияке здивування. Все ж, кожен має право жити так, як йому заманеться. Якщо жінка хоче будувати кар`єру, займатись саморозвитком, жити у своє задоволення, – то чому ні? Вона стане мамою чи дружиною тоді, коли по-справжньому цього захоче, а не тоді, коли почує у свій адрес чергове «а може пора»?

Так, інколи суспільство «тисне» на особистість. Цей тиск формує так звані стереотипи. Стереотипи, як на мене, – то вічна проблема, адже щоразу нові «правила» йдуть пліч-о-пліч зі «старими». Зазвичай їм важко вжитись, але суспільство повинне йти на зустріч змінам, і розуміти, що це просто етап у його розвитку. Інколи стереотипи вкорінюються так глибоко, що деякі речі ми сприймаємо як аксіому, не розуміючи і не вникаючи в їхню справжню сутність.

 

 

 

То ж яка вона – сучасна жінка? Домашня берегиня вогнища чи вольова активна бізнес-леді? Дуже часто ми переходимо у крайнощі: або/або. Чому ж не поєднувати улюблену роботу/хобі і виховувати дітей? У такому випадку на тендітні плечі жінки падає інколи аж надто багато обов`язків. Складається враження, що жінка «мусить». Такий собі універсал. Та ніхто нікому ніщо не мусить. Чому ми повинні робити те, чого нам НЕ хочеться? Це може здатись, на перший погляд, безвідповідально та легковажно, проте справа лише у бажанні і правильному розташуванню авторитетів.

Так, материнство – це прекрасно. Це велике щастя і важлива місія у житті кожної жінки. Тільки не варто забувати, що всьому свій час. Як прекрасно, коли матір може розповісти своїм нащадкам про досвід з перших вуст! Як вона подорожувала, досягала професійних висот, пізнавала світ і людей у ньому. Вона зможе стати прекрасним порадником не тільки в особистому, а й у професійному плані для своїх дітей.

З жінками справді почали рахуватись більше, аніж це було раніше. Їхня позиція стала впливовішою, більш значущою. Звісно, є діяльність, яка ніяк, на перший погляд, не може навіть асоціюватись із прекрасною половиною людства, наприклад: водій таксі чи прокурор. Проте від гендерної ознаки залежить дуже мало. Насправді уся справа у особистих якостях людини: рівню амбітності, креативності, самодисципліни тощо.

То чому жінка повинна щось обирати, якщо можна розширювати межі сфер життя, при цьому будучи і прекрасним сім`янином, і успішною у своїй сфері діяльності? Так, це не просто, але можливо.Перестаньмо думати стереотипно! Поважаймо вибір інших! Кожен, без перебільшень, має на це право.
Мітки: ,