Велика Коляда у Львівській опері: хорова програма “З нами Бог! Розумійте, народи…”

Різдвяне дійство “З нами Бог” підкоряє своєю яскравістю та красою. Це цілком закономірно, що ставлять його саме у січні, коли ще недавно відлунали різдвяні та новорічні свята. Дуже гарне дійство, чудові костюми, прекрасні солісти і просто фантастично рівний хор. Дивитися на це було би дуже приємно будь-кому, хто любить дух Різдва і в кого різдвяний настрій. Та були не лише різдвяні колядки, але й щедрівки. “Щедрий вечір, добрий вечір” – співала мецо-сопрано, артистка хору. На жаль, імена солістів у кінці дійства не вказувались, але їх можна було розрізнити за зовнішністю.

 

 

“З нами Бог, розумійте, народи” – це своєрідний приспів дійства. Він повторювався декілька разів. І лише перший та останній раз – з репліками баритона. Серед солістів були такі голоси, як сопрано, мецо-сопрано, тенор, баритон і бас. Деяких голосів було декілька. “З нами Бог” являє собою збірку не лише українських колядок, але й різдвяних пісень народів світу. Були пісні німецькою, англійською та польською мовами. Все це – з рухом хору, який міняв своє положення по декілька разів на пісню. Костюми у всіх були однакові – біла роба зі складками і золота корона з золотим ж листям. Таким чином хор перетворювався на майже однаково вдягнутих людей, котрі славлять народження Христа.

Чому дійство можна назвати Великою Колядою? Тому що більшість пісень, які виконувались з оркестром і без нього – це були всім відомі колядки. “Нова радість стала”, “В Вифлеємі днесь Марія Пречиста”, “Свята ніч”, “Бог Предвічний” та ще десятки інших колядок. Наприклад, ще була в самому кінці “Добрий вечір тобі, пане господарю”, котру виконував не лише хор і оркестр, а й кожен з глядачів. Бо це була загальна коляда. І це було магічним дійством, тому що кожен відчув себе частинкою Великої Коляди. І диригент усміхався, коли диригував абсолютно всім залом. Тому що кожен міг поспівати, як умів, цю чудову коляду.

Дуже вдалою була пісня “O holy night” у виконанні тенора і хору.  Взагалі, дуже гарними були всі колядки та різдвяні пісні, які виконував хор і солісти. Оркестр вражав святковістю дійства. Характерними для звучання оркестру були дзвіночки, які часто використовувалися. Після кожної пісні звучали саме дзвіночки. І після кожного номера з солістами звучали оплески. Тому що так аудиторії подобалися співані номери.

 

Загалом, враження від Великої Коляди Львівської опери лише позитивні. Тому що це – святкове різдвяно-новорічне дійство, хорова програма, рівних якій немає в Україні. А львівський хор чудово виконував свої партії. Блискучі сопрано, яскраві альти, мелодійні тенори та громоподібні баси – все це було чудовими складовими частинами Великої Коляди.

Автор – Катерина Туманова

Мітки: , , ,