Сезон “підсніжників” в спортзалі

Не встигло перше сонце прогріти землю, як з’явилися «підсніжники»….
Хто вони? Червонокнижки бігових доріжок?

Це люди, які після різдвяних пампухів, та зимової сплячки, вирішили до літа привести себе в форму))

Що не так?

Тішитись ж треба, люди хочуть бути здоровими та красивими.

Після зими організм виснажений, першим ділом треба перевірити стан організму, здати аналізи, подивитись рівень ферритину в організмі,  бо його нестача  приводить до гіпоксії. Людина не отримує бадьорості, а робить собі ще гірше. Мабуть, чули випадки, коли людина на біговій доріжці втрачає свідомість?

Займатись необхідно у добре провітрюваних приміщеннях, але при латентному дефіциті заліза, навіть при відкритій кватирці ми не можемо отримати цей кисень. Тому спочатку варто закрити дефіцити по аналізах, а тоді йти в зал.

Найважливіше пам’ятати,  що навіть пробігши кілька км на доріжці, а потім забігши в найближчу пекарню за пиріжком (ви ж відпрацювали), ви не станете стрункішими.

Схуднення – це процес, пов’язаний з фізичною активністю та збалансованим харчуванням.

Не буде одного без іншого. Ви можете бігти на доріжці, сходити ще на групові заняття, поплавати, зайнятись йогою, але все це не матиме ніякого значення, поки ви не будете з’їдати трохи менше ніж витрачаєте (дефіцит калорій)

Це не означає, що їсти не потрібно! Потрібно, ваш голод призведе лише до того, що в якийсь момент організм почне запасатися з усього, що можна (знаєте, як буває, нічого не їм і поправляюсь) Том-то їжа повинна поступати в організм стабільно. Без перебоїв.

Прості вуглеводи (випічка, сухофрукти, цукерки) варто замінити на складні (крупи: пшоно, булгур, бурий рис, вівсянка, цільнозернові й хліб). Більше білку (м’ясо, яйця, сир, квасоля). Вода, пити просто життєво необхідно. Не соки, фреші чи «корисні» соки алое! А просту, негазовану воду. Скільки? Не менше 1.5 літра в день.

І якщо ви вперше прийшли в зал, не пошкодуйте грошей на тренера, який покаже вам техніку виконання вправ. Що додасть вам здоров’я та сили. Бо неправильна техніка, на жаль, веде до ряду інших проблем.

Варто сприймати фітнес не лише як сезонний забіг, а шлях до здорового та красивого тіла. Бо як ми всі знаємо, у здоровому тілі – здоровий дух. Будьте здоровими.

Фітнес тренер силових і функціональних програм.
Фітнес-дієтолог Христина Літун

 

Мітки: