Відгук на фільм “Містер Ніхто”

 

Містер Ніхто – фільм режисера Жако Ван Дормаля який вийшов 2009 року і розповідає про долю головного героя картини Немо Ніхто. Стрічка змушує заглибитись в сенс вибору : ” Поки вибір не зроблено – можливо все”.

 

Драма переплітається з фантастикою і вимагає осмислення та міркувань: що ж насправді відбувалось у фільмі , хто був дружиною і чи були взагалі діти. І тільки коли історія добігає кінця можна збагнути, що насправді нічого цього не було і події зупинились ще на рейках.

Занурюючись в атмосферу фільму, складаючи всі шматочки в одне ціле, розумієш, яку роль в житті відіграє таке звичайне поняття – вибір. Кожен зроблений вибір тягне за собою зміни, можливо масштабні, а можливо й ні .

Окрім “вибору” в ньому зачіпаються теми життя і смерті, часу і простору, існування та ілюзії. Фільм супроводжується ефектом метелика та ще кількома не менш важливими теоріями про суть часу, а ще він “заправлений” класичними роздумами про сенс буття.

Роздрібність кадрів зацікавлює, притягує увагу та водночас інколи дратує. Якщо уважно дивитись то помічаєш, що саме коли постає питання вибору, починають відбуватися події, які суперечать одна одній.

Автор фільму в кінці невимушено підводить до думки , що кожен вибір зроблений вами правильний і в кожного будуть свої наслідки які називатимуться “твоє життя”.

 

P.S. Щодо того дивитись його чи ні, це тільки ваш вибір. Ваш вибір – ваші наслідки.
Мітки: , ,