Кейтеринг: гастрономічне мистецтво дивувати

Ось погляньте на фотографію трохи вище, виглядає смачно, правда? Смакує ще краще, ніж виглядає. У цьому запевняє людина, яка займається виробництвом, оформленням та доставкою цієї смакоти. Знайомтесь, Вадим Карпіков, засновник Art Кейтерингу. З ним і поспілкуємось про те, наскільки популярною та потрібною є його діяльність, в яку він занурений повністю.

 

 

– Вадим, привіт! Так що ж таке кейтеринг? Впевнена, що кожен з наших читачів десь чув це слово, але не всі розуміють його значення.

Привіт! Якщо перекладати дослівно, то кейтеринг – це доставка провізії, товарів на місце, де відбуватиметься частування їжею. Ми з командою займаємося івент-кейтерингом: робимо фуршети, банкети на весіллях та інших святкових заходах. А є ще багато інших видів кейтерингу, наприклад, соціальний (годують армії, школи).

– Як давно кейтеринг почав розвиватися в Україні?

Перша компанія, яка почала займатися кейтерингом в Україні функціонує вже 17 років. А взагалі кейтеринг  в світі почав розвиватися давно . Цей напрямок пішов з США, ще за часів будівництва хмарочосів, коли потрібно було прогодувати велику кількість працівників.

– Які основні види послуг можна віднести до кейтерингу?

Зараз кейтерингові компанії працюють глобальніше, і можуть повністю під ключ організувати свято. Вони шукають для замовника відповідну локацію, підбирають текстиль, тобто виконують функцію декораторів, привозять весь необхідний для сервірування посуд, і основне, вони закривають питання харчування. Можуть і музикантів шукати, і ведучого, при потребі.

– В чому основна фішка кейтерингу? 

Мобільність та втілення в реальність неймовірних проектів. Коли ти приїжджаєш у ліс, де нічого немає, за 24 години там з’являються стіни, кухня, персонал, відбувається свято, і все зникає за 24 години.

 

 

– А які формати кейтерингу користуються найбільшим попитом? 

Є різні формати кейтерингу: фуршети, банкети, барний кейтеринг, кавові перерви. Проте, якщо прослідкувати тенденцію,  то найпопулярнішим є банкет, фуршет або їхнє поєднання. Це тоді, коли перша частина святкування відбувається у вигляді банкету, а потім переходить у фуршет.

– Коли і чому ти вирішив займатися кейтерингом?

Ми вже давно працювали в івент-сфері з власним бармен-шоу. І коли, два роки тому, я міркував, чим би я ще міг займатися, щоб ширше охопити цей ринок, звернув увагу на те, як оформляють фуршетні столи. Мені сподобалось, я подумав, а чому б не зробити таку красу. І почав, з маленького.

Але думаю, що перший «кейтеринг» в моєму житті відбувся, коли я освідчувався своїй дружині. Це було 8 років тому. У парку імені Івана Франка під аркою. Я та мої друзі поставили стіл зі стільцями, купили вино, десерти, фрукти, я все красиво засервірував, і зробив ось таку виїзну романтику. Але на той момент я ще не знав, що це кейтеринг.

 

 

  – Тобто кулінарної освіти  ти не  маєш?

Ні. Коли я ще не займався кейтерингом, то думав, що тартар – це соус від Торчин. У нашому Art Кейтеринг я займаюся організаційною діяльністю, впроваджую свої ідеї, шукаю щось нове та креативне.

– Скільки людей у вашій команді?

Стабільно працює один менеджер, який веде соцмережі та спілкується з клієнтами, кухар та я. І вже безпосередньо для організації якогось певного заходу ми наймаємо людей на фрілансі, і тоді наша команда може налічувати до 50 осіб.

 

 

– Чи спостерігаєтеся сезонність кейтерингу?

Пік – весільний сезон, це починаючи з квітня до вересня.  Другий сезон це час корпоративів у компаніях – грудень-кінець січня.

– Якщо пригадати, то яке найважче завдання замовника виконувала твоя команда?

Ми організовували кейтеринг на 900 осіб в Оперному театрі. Активна підготовка до заходу тривала тиждень. Тоді наша команда складалася зі 100 людей. Це було грандіозно!

 

 

– А як щодо конкуренції? Чи досттньо розвинута послуга кейтерингу у Львові?

Я думаю, що конкуренції як такої немає. Ця сфера дуже молода, є декілька компаній, які працюють довго, але ринок вільний. Але ти напиши, що дуже насичений (сміється- прим.авт.).

– Чи доводилося вам готувати тематичні кейтеринги?

Для новорічного меню це обов’язково олів’є. Дуже часто наречені просять приготувати страви, які походять з різних куточків світу, бо вони десь подорожували, куштували ці страви, і вони їм засмакували, або ж пов’язують з ними своє знайомство. Буває й таке, що на весіллі у наречених має бути багато гостей з-за кордону і вони хочуть їх здивувати.

 

 

– На що потрібно звертати увагу замовнику під час вибору кейтерингової компанії? 

На кейси, які є в напрацюванні, на спеціалізацію, профіль компанії. Бо наприклад, якщо компанія займається лише доставкою їжі, то їй буде складно  організувати весілля, або якийсь інший масштабний виїзний захід.

 

 

– Які тенденції розвитку цієї сфери послуг ти можеш відмітити? 

Кейтеринг старається вражати гостей. Це завжди красива подача їжі, нестандартні інсталяції: куби, підвісне оформлення тощо. Ми окрім якості і смаку наших страв намагаємось забезпечити гастрономічне шоу. Коли гість приходить і спершу фотографує красиво оформлені страви, а вже опісля починає з насолодою їсти, тоді це успіх.

 

Журналіст PenAll  Христина Романюк 

 

 

Мітки: , , , ,