Велична столиця Європи

Відень – витончене, величне та аристократичне місто. Сюди приїжджають, щоб отримати у першу чергу естетичне задоволення. Тут, здається, на кожного жителя припадає по одному пам’ятнику. Отож продовжимо нашу тепер вже культурну, а не гастрономічну, мандрівку Віднем.

Розпочнемо з самого серця міста – маленької площі Стефанплац, де розташований справжній символ Відня – собор Святого Стефана (St. Stephan). Його заснували у 12 сторіччі. Тут поховані видатні люди Відня та члени родини Габсбургів. Готичний собор Святого Стефана помітний здалеку. На його даху зображені герби Відня й Австрії, а поміж веж – дзвіниця з десятками різнокаліберних дзвонів. До речі, собор стане хорошим місцем зустрічі, коли розпочнеться ваш шопінг-тайм магазинами, розташованих неподалік.

Гуляючи центральними вуличками, можна швидко дійти до палацового комплексу Хофбург. По дорозі ви побачите Михайлівське крило з красивою аркою (Michaelerplatz), поруч з яким  багато карет. Обов’язково зробіть декілька світлин на цій площі.

Хофбург – символ величі Австрійської імперії, який раніше служив імператорам зимовою резиденцією, а зараз є головною резиденцією президента Австрії. До речі, приїхавши у Відень, ви маєте завжди дивитися вгору! Будинки у цьому місті повсякчас нагадують, що ви у столиці колишньої могутньої імперії.

Проходячи площу Михаїла, ви неодмінно потрапите на Площу Марії Терезії (Maria-Theresien-Platz). Це одна з найжвавіших туристичних частин Відня. У центрі площі розташований пам’ятник Марії Терезії – найбільший пам’ятник Габсбургам у Відні. Ви обов’язково звернете увагу на величні будівлі, розташовані повздовж. А ще, гадаю, неодмінно завітаєте всередину. Музей історії мистецтв, як і його брат-близнюк, Природно-історичний музей, побудували за проектом архітекторів Готфріда Земпера і Карла фон Хазенауера для розміщення імператорських колекцій. Свої двері музей відкрив у 1891 році і сьогодні побачити його колекції прагнуть не тільки діячі мистецтва, а й усі, хто полюбляє милуватися прекрасним. А милуватися там справді є чим! У музеї представлені картини, які датуються початком XVI століття, проте основа – ХVІІ столітті, а саме: венеціанський живопис ХVІ-го століття (Тиціан, Веронезе, Тінторетто), фламандський живопис ХVІІ-го століття (Пітер Пауль Рубенс, сер Антоніс Ван Дейк), ранній нідерландський живопис (Ян ван Ейк, Роже ван дер Вейден) і німецький живопис Ренесансу (Альбрехт Дюрер, Лукас Кранах). Також тут є унікальне зібрання картин Пітера Брейгеля Старшого.

Обов’язково навідайтеся і в Віденський Музей природознавства (Naturhistorisches Museum Wien). Там представлена одна з найбільших експозицій Австрії. Музей функціонує з 1889 року.

Колекцію також збирали представники династії Габсбургів. Зокрема, імператор Франц I Стефан зробив вагомий вклад в її збільшення – він придбав величезну колекцію, яка налічує близько 30000 природних експонатів. У їх числі були рідкісні мінерали і коштовне каміння, унікальні види равликів, коралів і багато іншого.

Якщо Ви любите сучасне мистецтво, то завітати у музей Mumok вам просто необхідно. Поп-арт і фотореалізм, новий реалізм, а також віденський акціонізм – музей об’єднує усі надбання реалістичного і перформативного мистецтва XX століття. Тут ви знайдете роботи Енді Уорхола, Класа Ольденбурга, Пабло Пікассо, Йоко Оно, Гюнтера Бруса і Герхарда Ріхтера. Колекція містить близько 9 000 творів: картини, скульптури, інсталяції, малюнки, графіки, фотографії, відео, фільми, архітектурні моделі та меблі. Музей сучасного мистецтва розташований неподалік Площі Марії Терезії – у Музейному кварталі.

Католицька церква Карлскірхе (Wiener Karlskirche) вражає з першого погляду. Вона є видатним зразком віденського бароко. Карлскірхе розташована поряд з важливим транспортним вузлом – міською площею Карлсплац. Її відображення красиво відбивається у фонтані, розташованому попереду церкви.

А тепер навідаємося у колишню літню резиденцію Габсбургів, яка сяє своєю розкішшю. Свого часу тут жили Марія Терезія, Франц Йосип та багато інших знатних людей Австрії. У палаці Шенбрунн (Schloss Schönbrunn) – 1441 кімната. В одному з найпишніших приміщень палацу — Дзеркальній залі — шестирічний Моцарт грав для Марії Терезії та її двору. На жаль, потрапити всередину не вдалося, оскільки це була неділя.

Зверніть увагу, що у цей вихідний день закрито багато приміщень, зокрема і супермаркети, бутіки, музеї тощо. Тож на неділю не варто планувати екскурсії чи шопінг. Проте на зовнішню територію вхід був відкритий. Палац оточує величезний парк з його численними фонтанами і статуями, Ґлорієттою та Римськими руїнами, а також пальмовою оранжереєю. А ще на його території розташований найстаріший у світі зоопарк.

Хтось чув про те, що Відень – це місто для «пенсіонерів», хтось – для аристократів, комусь радять поїхати навчатися туди… Думок – безліч, проте відповідь одна – Відень варто відвідати хоча б раз у житті. Це місто унікальне, неповторне. Воно оповите своїм шармом, який не вдасться віднайти в інших містах Європи чи світу.

Мітки: